Kahtalı: “Teşkilatımız Her An Seçime Hazır”

AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı Başbakan’ın kendisini arayarak, İl Başkan nezdinde teşkilatın Ramazan Bayramı’nı tebrik ettiğini açıkladı.
AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ile yaptığı telefon görüşmesiyle ilgili açıklamada bulundu. Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun kendisinin ve AK Parti Malatya Teşkilatının bayramını tebrik ettiğini ve olası bir tekrar seçim için hazır olunması talimatını verdiğini ifade eden Kahtalı, “Başbakanımıza göstermiş olduğu bu incelikten dolayı teşekkürlerimizi sunuyorum. Teşkilatlarımıza gösterdiği bu ilgi ve alaka bizleri ziyadesiyle memnun etmiş, onurlandırmıştır” dedi.
Başkan Kahtalı, görüşmede koalisyon süreci ve olası bir seçim konusunun da gündeme geldiğini belirterek, teşkilatlarının yapılacak bir seçime her an hazır olduğunu Başbakan Ahmet Davutoğlu’na ilettiklerini ifade etti. Kahtalı, “Malatya teşkilatımız ve Malatya’mız kuruluşundan bugüne AK Parti’nin omurga illerinden biri olmuştur. Girdiği her seçimde, yaptığı her organizasyonda alnının akıyla çıkmış, ülke ölçeğinde ses getirmiştir. Son olarak 7 Haziran seçimlerinde de oy oranımızın düşmesine rağmen vekil sayımızı koruyarak büyükşehirler içerisinde üçüncü, tüm şehirler içinde ise beşinci olarak bir başarıya daha imza atmıştır. Dolayısıyla Genel Merkezimiz ve Genel Başkanımız Malatya’mıza özel bir ilgi ve alaka duyduğunu ifade etmek isterim. Ramazan Bayramı’nın üçüncü günü Sayın Başbakanımız Genel Başkanımız ile yaptığımız görüşmede de kendileri bunu ifade ettiler. Bizler de Sayın Başbakanımıza bu düşüncelerinden dolayı teşekkür ederek düşüncelerimizi kendileri ile paylaştık. AK Parti Malatya Teşkilatının olası bir tekrar seçime hazır olduğunu, tüm teşkilatlarımızın ve Malatya kamuoyundan, sivil toplum kuruluşlarımızdan aldığımız görüşün de tekrar bir seçim ile AK Parti’nin tek başına iktidara gelmesinden yana olduğunu Sayın Genel Başkanımıza Başbakanımıza sunduk” sözlerini kaydetti.
BİZE ULAŞIN