Malatya Fuarı Ve Kayısı Festivali İptal Edildi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki terör saldırısını kınarken, patlama sonucu hayatını kaybedenler için de başsağlığı mesajı yayınladı.
Başkan Çakır mesajında, “20 Temmuz Pazartesi günü Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde terör saldırısı sonucu meydana gelen patlamada 28 vatandaşımızın hayatını kaybetmesi, millet olarak bizleri derin bir üzüntüye gark etmiştir. Öncelikle bu saldırı nezdinde bütün provokatif hain saldırıları lanetliyorum. Terör saldırısı sonucu hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum. Yaralılara da acil şifalar diliyorum. Her zaman bir ve beraber olan milletimiz, bu hain saldırının ardından dik durarak, teröre asla ve asla prim vermeyecektir. Aziz milletimizin başı sağolsun” dedi.
FESTİVAL İPTAL
Öte yandan, bu yıl 29 Temmuz-2 Ağustos tarihinde yapılması planlanan 22. Malatya Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı ve Kayısı Festivali’nin de yaşanan saldırı nedeniyle iptal edildiği açıklandı. Geçen yıl da İsrail’in Filistin’de yaptığı katliamlar nedeniyle yapılmayan festivalin programında da hazırlıklar yapılmış, bu yıl festival için Kıraç, Uğur Işılak, İrem Demirci, Resul Dindar, Mikail Aslan, Gökhan Tepe gibi ünlü isimlerle anlaşılmıştı.
BİZE ULAŞIN