Çakır: "Elazığspor Maçını Çok Önemsiyoruz"

Çakır: Elazığspor Maçını Çok Önemsiyoruz
Yeni Malatyaspor Kulüp Dış İlişkiler Sorumlusu Burak Çakır, "Elazığspor maçını taraftarlar çok önemsiyorlar. Biz de kulüp olarak önemsiyoruz" dedi.
PTT 1. Lig’in 5. haftasında pazar günü Elazoğspor’u ağırlayacak Yeni Malatyaspor, zorlu maçın taktik provasını gerçekleştirdi. İnönü Stadı’ndaki taktik çift kaleye Nijerya Ümit Milli Takımı kampında bulunan Azubuike katılmadı. Azubuike’nin bugün takıma katılacağı açıklandı.
Zorlu karşılaşmanın taktik provasını yapan sarı-kırmızılılarda, morallerin üst seviyede olduğu gözlendi. İdmana düz koşu ısınma hareketleriyle başlayan sarı-kırmızılılar, açma germe hareketlerinin ardından iki gruba ayrıldı.
"BU GÖREVİ LAYIK GÖRDÜKLERİNDE GERİ ÇEVİREMEDİM
Yeni Malatyaspor Kulübü Dış İlişkiler Sorumlusu BurakÇakır da takip etti. Çakır, Elazığspor karşısında 3 puana uzanacaklarını söyleyerek, yabancı futbolcuların taraftarın maça göstereceği ilgiliyi çok önemsediğini söyledi.
Yeni Malatyaspor Dış İlişkiler Sorumlusu olduğunu belirten Çakır, "22 yaşındayım. Genellikle yabancı oyuncularla ilgileniyorum. Yabancı futbolcuların Türkiye’deki işlerini halletmeye çalışıyoruz. Ben birçok STK ve derneklerde görev yaptım. Adil Gevrek başkanımız bize bu görevi layık gördü. Bu görevi bize layık gördüklerinde ben de geri çevirmedim. Biz de başarılı bir şekilde bu görevi yürüteceğimize inanıyoruz” şeklinde konuştu.
"YABANCI TRANSFERİNDE NOKTA TERCİHİ YAPTIK"
Yeni Malatyaspor’un yabancı transferlerinde nokta transferler yaptığını dile getiren Çakır, “Sezon bitmeden 6 ay önce futbolcuları izlemeye başladık. Benim katkım ise futbolcuların Türkiye’ye gelmesi noktasında oldu. Yasal prosedür işleri ile daha çok ilgileniyorum. Hepsi ile sürekli kontak durumundayım. Yabancı futbolcular Malatya’da olmaktan mutlular. Hepsi buraya hayran kaldılar. Ama bir şikayetleri var. Bana hep tribünlerin neden boş olduğunu soruyorlar. İnşallah bu haftada biz, stadyumun dolu olacağını onlara söyledik. Yabancı transferinde gayet nokta tercih yaptık. Zaten sahada kendilerini iyi şekilde gösteriyorlar. Sunday, Azubuike, Akbabio, Godoy ve Alex gayet başarılı futbolcular. Umarım tüm takımın başarısı ile ligi güzel yerlerde bitiririz” diye konuştu.
"ELAZIĞSPOR MAÇINI ÇOK ÖNEMSİYORUZ"
Elazığspor maçına da değinen Çakır, “Elazığspor ile tarihten gelen önemli bir rekabet var. Elazığspor maçını taraftarlar çok önemsiyorlar. Bizde kulüp olarak önemsiyoruz. Taraftarlarımızı her konuda mutlu etmek istiyoruz. Umuyorum ki, Pazar gün ki maçta 3 puanı alan biz oluruz. Her şeyden önce centilmence bir maç olması bizim en büyük temennimizdir. Centilmence ve güzel bir maç olmasını diliyorum. Ama sahadan 3 puanla ayrılmakta bir diğer dileğim” ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN