Akçadağ’da Kurbanlık Satışları Durgun

Akçadağ’da Kurbanlık Satışları Durgun
Kurban Bayramı’na sayılı günler kala kurbanlıklarını piyasaya çıkaran Akçadağlı hayvan satıcıları, satışlarının düşük olmasından dert yandı.
Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Akçadağ Canlı Hayvan Pazarı’nda hareketlilik yok denecek kadar az. Daha çok küçükbaş hayvanların bulunduğu pazarda satıcılar, hareketliliğin bayrama yakın artacağını söylediler.
“Mal çok alıcı yok” diyen Nedim Bozkurt, "Bayrama bir kaç gün kalmasına rağmen işlerimiz çok durgun, beklediğimiz düzeyde bir satış yok. Bu yıl kurban fiyatları pahalı değil ama satış geçen yıllara nazaran çok az. Küçükbaş hayvanlar 500 TL’den başlıyor bin TL’ye kadar çıkıyor. Fiyatlar uygun ancak, vatandaşın alım gücünün olmaması nedeniyle satışlar durgun seyrediyor. Arife günü satışlarımızın artmasını bekliyoruz” dedi
Öte yandan, benzer bir tabloda ilçeye bağlı Ören Mahallesi’nde yaşanıyor. Ören Mahallesi’nde kurbanlık hayvan satışı yapan Doğan İnan, kurbanlık satışlarının çok düşük olduğunu belirterek, ekonomik durgunluğun kurban satışlarını etkilediğini söyledi.
BİZE ULAŞIN