E-postayla Nikah Şahidi Oldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa Milletvekili Özgür Özel, yaklaşık 4 ay önce kendisine e-postayla ulaşan ve nikah şahidi olmasını istediği Tuğçe Duyar’ın nikahına katılarak şahitlik yaptı.
CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Manisa Ayakkabıcılar Odası Genel Sekreteri Tuncay-Hülya Duyar çiftin kızları Tuğçe Duyar ile Cengiz-Kamuran Yiğit çiftinin oğulları Onur Yiğit’in tarihi Rum Mehmet Paşa Bedesteni’nde kıyılan nikahta nikah şahitliğini yaptı. Genç çiftin nikahını Nikah Memuru Nurettin Başkurt kıyarken, diğer nikah şahitliğini ise Hasan Özkan yaptı.
İnternet üzerinden ilk defa nikah şahitliği teklifini aldığını ifade eden Özel, “Genelde davet edildiğimiz taraflardan birinin davetlisi olarak bu törenlerde oluruz. Ama ben bugün her iki ailenin de davetlisi olarak hissediyorum kendimi" dedi.
İnternet üzerinden gelin Tuğçe Duyar’ın kendisine ulaştığını anlatan Özel, “4 ay önce bir e-posta geldi bana. ’E-postada Tuğçe ‘Büyük ihtimalle bu mesajımı okuyamazsınız. Çok yoğunsunuz. Ama size Özgür abi diyorum. Nikah şahidim olur musun?’ şeklinde bir yazı gönderdi. Ben de kendisine cevap verdim ve daha sonra cep telefonu ile iletişim kurduk. Bugün burada internet üzerinden aldığımız bir nikah şahitliği davetine icabet etmiş bulunuyorum. Bu benim için bir ilk oldu. Biz partimiz olarak ve ilkesel olarak kimin kaç çocuk yapacağına karışmıyoruz. Ama bu iki güzide ailemizin bu birbirine çok yakışan ve şimdi olduğu gibi ömür boyu el ele tutuşarak hiç ayrılmayacaklarını ümit ettiğimiz bu iki gözbebeğinin gönüllerince çocuk sahibi olmasını ve bu iki güzel insandan olacak çocukların da şüphesiz cumhuriyete, vatana ve Atatürk’e olan sevgisinin ömür boyu sürmesini temenni ediyorum” diye konuştu.
Özel, genç çifte evlilik cüzdanını uzatmadan önce ‘aile cüzdanını e postanın ekinde göndereceğim’ diyerek espri yaparken evlilik cüzdanını gelin alarak davetlilere salladı.
Genç çifte bir ömür boyu mutluluklar dileyen Özel, selfie yaparak o anları da ölümsüzleştirdi.
BİZE ULAŞIN