Demircili Eğitimciler Avrupa’dan Döndü

Demircili Eğitimciler Avrupa’dan Döndü
Avrupa Birliği Leonardo Ortaklık Projeleri kapsamında “Modeling Cultural Sewing Techniques” Projesi için Romanya’ya giden Demirci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin öğretmen ve öğrencilerden oluşan heyeti yurda döndü. Türkiye ile birlikte Litvanya, Portekiz, Macaristan, İtalya ve Romanya’nın ortak olduğu projede Manisa ve Demirci’nin yanı sıra Türkiye’nin de tanıtımı yapıldı.
Romanya’da 4 gün boyunca bilgi alışverişinin yapıldığı proje kapsamında Romanya’nın Albalulia şehrinde düzenlenen kapanış festivalinde Türkiye’nin, Manisa ve Demirci’nin tanıtıldığını belirten Okul Müdürü Hakan Darıcı, “Düzenlenen festivalde Demirci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimiz Türk kültürümüzü yansıtan kıyafetleri tanıttılar. Festival boyunca açılan Türkiye standında festivale katılan misafirlere Manisa’mızın meşhur Mesir Macununu, Demirci’nin de hünnabını ikram ettik. Bu ürünler yoğun ilgi gördü. İlk defa hünnap meyvesini gören katılımcılar sıklıkla hünnap meyvesinin ismini unutmamak için birkaç kez bize sordular. Romanya’da hem ülkemizi hem Manisa’mız hem de Demirci’mizi tanıtmak bizlere onur ve gurur verdi." dedi.
Geziye Okul Müdürü Hakan Darıcı, Müdür Başyardımcısı Hüseyin Erkut, Müdür Yardımcısı Turhan Kesgin, Müdür Yardımcısı Musa Kaya, öğretmenler Emin Ekici, Nilüfer Kaba, Hatice Çelik öğrenciler Fatma Yücedağ, Hasret Erdur, Kadirye Yanar ve Ayşen Kesgin’in katıldığı belirtildi.
BİZE ULAŞIN