Başkan Çerçi Keçiliköy Sakinleriyle İftarda Buluştu

Başkan Çerçi Keçiliköy Sakinleriyle İftarda Buluştu
Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, ‘Ramazan’da Yunusemre Bir Başka Güzel’ sloganıyla organize edilen İftar Programları çerçevesinde Keçiliköy Mahallesi sakinleriyle biraraya geldi.
Ramazan etkinliklerinin ikinci gününde Keçiliköy Mahallesi sakinleriyle biraraya gelen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye, Belediye Başkan Yardımcıları Ramis Şiyak, Mustafa Dandin, Kılıç Kaya ve daire müdürleri de eşlik etti.
Kuran-ı Kerim Tilaveti ile oruçların açılmasının ardından mahalle sakinlerine seslenen Başkan Çerçi, “Yunusemre Belediyesi olarak, geçen yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz iftar programlarımızı bu yılda devam ettiriyoruz. Düzenlediğimiz organizasyonlarla eski Ramazanları andıran bir hava içerisinde Ramazan gecelerimizi renklendiriyoruz. Belediye olarak büyük sanatçılarla görkemli bir Ramazan programının aksine, bizler daha mütevazi bir şekilde halkımızla kucaklaşıyoruz. Ramazan programımızın en önemli özelliklerinden biri de her gün başka bir mahallemizde halkımızla kucaklaşmamız. Her gün aynı yerde iftar yapsak, benim uzak mahallelerdeki hemşerilerim o iftara katılamayacak ve dolayısıyla biz de onlarla birlikte olma imkanı bulamayacağız. Bu nedenle her gün ayrı mahalle de iftarımızı açarak, bütün halkımızla iç içe olmayı hedefliyoruz. Bu gece buradaki iftarımızın ev sahipliğini yapan işadamı sayın Ali Cesur Bey’e ve burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Rabbim hepimizin tuttuğu oruçları kabul etsin, Ramazan Bayramı’na da kavuştursun inşallah” dedi.
Başkan Çerçi’nin konuşmasının ardından düzenlenen Ramazan Gecesi etkinliklerinde, mahalle sakinlerine çay ikramı yapılırken, çocuklara da Osmanlı Macunu, pamuk şeker, çubuklu balon ikramında bulunuldu. Bir taraftan ikramlar yapılırken diğer taraftan da sahne alan Havicat-Karagöz orta oyunu, tahta bacak ve illüzyonist gösterileri mahalle sakinlerine hoş bir gece yaşattı.
BİZE ULAŞIN