İş Adamlarından Dyned Projesine Destek

İş Adamlarından Dyned Projesine Destek
İş adamları Aytekin Şadan ve İsmail Kavas, Manisa’nın Kula ilçesinde ortaokullarda DYNED projesinde kullanılmak üzere dağıtılacak olan kulaklıkları alarak destek verdi.
Kula’da ziraat mühendisi olan ve tarım hayvancılık malzemeleri pazarlaması ile uğraşan Aytekin Şadan ile eczacılık yapan İsmail Kavas’tan eğitime destek geldi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çıkarılan proje ile öğrencilerin İngilizceyi daha kolay öğrenebilmesi ve kullanabilmesi adına tüm okullarda başlatılan DYNED projesine Şadan adet 50 kulaklık, Kavas ise 20 adet kulaklık alarak öğrencilere destek verdi.
Şadan ve Kavas, eğitim ve öğretimde İngilizcenin öneminin büyük olduğunu belirterek Kula İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından takibi yapılan ve öğrencilerin İngilizceyi daha kolay öğrenebilmesi ve kullanabilmesi adına başlatılan projeye destek vermek, öğrencilerimiz adına bize onur veriyor. Kula’daki okullarda kulaklık ihtiyacının olduğunu öğrendikten sonra eğitime destek veren diğer iş adamları gibi bizler de öğrencilere bir miktar da olsa destekte bulunmak istedik. Bir nebze de olsa DYNED projelerinde daha iyi yerlere gelmelerine yardımcı olduğumuza inanıyoruz. Bu tür çalışmalar diğer iş adamları tarafından da yapıldığında öğrencilerin İngilizce öğrenmede daha iyi yerlere gelebileceğine inanıyoruz” dedi.
Şadan ve Kavas, aldıkları kulaklıkları Kula İlçe Milli Eğitim Müdürü Raşit Çarpan ile birlikte Kula Kaymakamı Murat Güven’e teslim etti. Kulaklıklar önümüzdeki eğitim öğretim yılında öğrencilere dağıtılmak üzere hazırlandı.
BİZE ULAŞIN