(Özel Haber) Beş Yaşındaki Umut Sağlığına Kavuştu

(Özel Haber) Beş Yaşındaki Umut Sağlığına Kavuştu
Sağlığına kavuşabilmesi için sadece üç bin liraya ihtiyacı olan 5 yaşındaki Umut Alkan’ın tedavisi bir hayırsever tarafından karşılandı. Gerekli ameliyatları olan minik Umut artık parklarda çocukluğunu doya doya yaşıyor.
İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından nisan ayında gündeme getirilen Umut’un sağlık problemi haberin ulusal ve yerel basında çıkmasının ardından hayırseverlerin devreye girmesiyle çözüldü. Bağırsakları ve boynunda oluşan bezelerden dolayı sık sık karın ve boyun ağrısı yaşayan 5 yaşındaki Umut Alkan koştuğu zaman karın ağrısı çektiği için dışarıda oynamak yerine zamanını evde geçiriyordu. Umut, mayıs ayında yapılan ameliyatın ardından yaşıtları gibi artık koşup oynuyor, babasıyla birlikte parkta bisiklete binerek çocuk olmanın keyfini yaşıyor.
Manisa’nın Şehzadeler ilçesi Arda mahallesinde yaşayan Alkan ailesi tek evlatları olan Umut’un sağlık probleminin çözülmesinin mutluluğunu yaşarken bir yandan da maddi sıkıntılarla mücadele ediyor.
ÇOK MUTLUYUZ
Temizlik işçisi baba Mehmet Alkan, maddi imkansızlık yüzünden oğlunun ameliyatını gerçekleştiremediklerini ve bu yüzden basın yoluyla hayırseverlerden yardım talep ettiklerini anlatarak, “Umut’ta bir buçuk sene önce hastalık belirtileri başladı. Bağırsaklarında bezeler oluştu. Bu şekilde rahat rahat oynayamıyordu. Geceleri sürekli ateşleniyordu. Boğazı tıkanıyordu. Şuan Allah’a şükür ameliyat oldu kurtulduk. Bundan sonra kontrolleri var onlara devam edeceğiz. Bizi arayan çok kimse oldu çok azı verimli bir dönüş yaptı. Sayın büyüğümüz ameliyat masraflarını karşıladı. Onun haricinde biz kimseden fazla maddi bir şey talep etmedik. Çünkü çoğu kimse arayıp söz verdi. Çeşitli miktarda yardımda bulunacaklarını söyledi. Ama sonradan bize dönen olmadı. Toplam bin 600 TL toplandı” dedi.
ÇOK ARAYAN OLDU AMA…
Ameliyat için 3 bin TL gerektiğini dile getiren baba Mehmet Alkan, “Çok arayan oldu. Kendi aramızda para topluyoruz. Topladıktan sonra getireceğiz diyen oldu. Yurt dışından yakınım yardımcı olacak diyen oldu. Sonra bir daha dönüş yapan olmadı. Fabrikada çalışan bazı kişiler ‘Para size ulaştı mı’ diye sordu. Ama bana herhangi bir para gelmedi. Bana sadece banka yoluyla bir para geldi. O da kayıtlı zaten. İnsanların çoğu meraktan aradı. Yardımcı olmak yerine değil merak ettikleri için aranmışlar. Maddi sıkıntımız devam ediyor. Zaten Umut doğduğundan bu yana maddi sıkıntı yaşıyoruz. Umut sağlığına kavuştu çok mutluyuz ama maddi sıkıntımız devam ediyor. Hayırsever vatandaşlarımız olursa gerçekten Allah rızası için yardım etmek isteyen olursa bize ulaşsınlar” diye konuştu.
Arkadaşları gibi artık parkta yorulmadan oyun oynayabilmenin keyfini çıkaran Umut ise, “Ameliyatı oldum. Artık rahatça oynayabiliyorum” diyerek mutluluğunu ifade etti.
BİZE ULAŞIN