Yunusemre’de İftar Programları Devam Ediyor

Yunusemre’de İftar Programları Devam Ediyor
Yunusemre Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri hafta sonu da devam etti. Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin katılımıyla Hafsa Sultan ve Mutlu Mahallelerinde kurulan iftar sofralarına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Yunusemre Belediyesi Ramazan etkinlikleri hafta sonu Hafsa Sultan ve Mutlu Mahallelerinde gerçekleşti. Cumartesi günü Mutlu Mahallesinde düzenlenmesi planlanan iftar programı havanın yağmurlu olması nedeniyle iptal edildi. Ancak iftar saatine yakın havanın yeniden açması ve yağmurun azalması dolayısıyla iftarını yine mahalle sakinleriyle birlikte açmak istediğini dile getiren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Mutlu Mahallesindeki İki Lüleli Camii’nin avlusu ile kahvehane içerisine kurulan iftar sofrasında vatandaşlarla birlikte iftar yaptı.
HAFSA SULTANLILAR İFTARA AKIN ETTİ
Pazar günü ise Hafsa Sultan Mahallesinde Halit Görgülü İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen iftar yemeğine yaklaşık bin 500 mahalle sakini katıldı. Burada yaptığı konuşmada katılımlarından dolayı mahalleliye teşekkür eden Başkan Çerçi, “Yunusemre Belediyesi olarak her gün başka bir mahallemizde, mahalle sakinlerimiz ile birlikte iftar yapıyoruz. Bugün de Hafsa Sultan Mahallemizde sizlerle birlikte olmaktan dolayı mutluyuz, bahtiyarız. Ramazan ayının manevi atmosferi çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz sade Ramazan etkinliklerimiz ile de geçmiş Ramazanları yaşamaya çalışıyoruz. Bu iftar yemeğinin hazırlanmasında ve sizlere sunulmasında emeği geçen bütün arkadaşlarıma ve buraya gelerek lokmamızı bizimle paylaştığınız için de sizlere teşekkür ediyorum. Rabbim tuttuğumuz oruçları kabul etsin. İnşallah Ramazan Bayramı’na da ulaştırsın bizleri” dedi.
ORHAN ÇAKMAK SAHNE ALDI
Hafta Sultan Mahallesinde büyük bir katılımla gerçekleştirilen iftar programının ardından sahne alan Orhan Çakmak, seslendirdiği birbirinden güzel ezgi ve ilahilerle, mahalle sakinlerine unutulmaz bir gece yaşattı. Programda ayrıca çocuklara yönelik eğlenceler de yer aldı. Düzenlenen iftar programına Belediye Başkan Yardımcıları Şule Uygur, Mustafa Dandin ve Kılıç Kaya ile daire müdürleri de katıldı.
BİZE ULAŞIN