Kırlı, Bayram’da Seyahat Edecekleri Uyardı

Kırlı, Bayram’da Seyahat Edecekleri Uyardı
Kula Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Oktay Kırlı, Ramazan bayramı tatili ile birlikte yollarda hareketliliğin arttığını ve bayram süresince de yoğunluğun devam etmesinin beklendiğini belirterek yola çıkacak sürücüleri uyardı. Hava sıcaklığının yorgunluğun artmasına ve dikkat dağınıklığına da neden olduğunu belirten Kırlı, yola çıkacakların öncelikle dinlenmiş vaziyette ve havanın serin olduğu saatleri tercih etmesini uzun yolculuk yapanların ise iki saate bir mutlaka 15 dakika mola vermesini önerdi.
Ülkenin en önemli sorunlarından biri olan trafik kazalarının özellikle uzun tatillerde daha çok yaşandığını ve insanların en mutlu gününün hayatları boyunca unutamadıkları hüzünlü güne dönüştüğünü kaydeden Kula Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Oktay Kırlı, Kula ve çevresinde bayram dolayısıyla trafik yoğunluğunun 2-3 kat artmasının beklendiğini belirtti.
Ramazan Bayramı tatilinin hafta sonu tatili ile birlikte 4 gün olduğunu belirten Kula Şoförler Odası Başkanı Oktay Kırlı, “Ramazan ayının sona ermesi ile birlikte başlayan bu tatil yaz tatilinin ikinci ayağının başlangıcı olarak da değerlendirilebilir. Bu nedenle yollar çok kalabalık olacak. Geçen yıl Ramazan Bayramında meydana gelen trafik kazalarında bir çok kişi hayatını kaybederek, ailesine mübarek günde üzüntü yaşatmıştır. İnşallah bu yıl herkes daha dikkatli olur ve kurallara riayet eder kimse üzülmez” dedi.
KAZALARDA KUSURLARIN YÜZDE 90’I SÜRÜCÜLERDEN KAYNAKLANIYOR”
Trafik kazalarının neredeyse yüzde 99’unun insan kaynaklı olduğunu kaydeden Başkan Kırlı, “2014 yılında ölümlü ve yaralanmalı trafik kazasına neden kazalara bakıldığında kusurların yüzde 95’e yakınının sürücü kaynaklı görülmüş. Trafikte yer alan her sürücü, hatta yaya ve yolcuların da üzerine düşen sorumlulukları bulunuyor. Araçlarda 15 yaşından küçük çocuklarımızı kesinlikle ön koltuğa oturtmayalım, ön arka koltuk ayrımı gözetmeksizin araç ile seyahat eden herkes mutlaka kemer taksın” diyerek tüm Müslüman Aleminin Ramazan Bayramını kutladı.
BİZE ULAŞIN