Alaşehir Park Ve Bahçeleriyle Daha Da Güzel

Alaşehir Park Ve Bahçeleriyle Daha Da Güzel
Alaşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçe genelinde bitki budama ve çim biçme çalışmalarına aralıksız devam ederken birçok noktada da yabani otlarla mücadele çalışmalarını sürdürüyor.
Park ve Bahçeler müdürlüğünün program dahilinde Yeni Mahalle futbol sahasının çimlerinin biçilmesi, İlçe Jandarma Komutanlığı bahçesindeki çimlerin biçilmesi ve Meslek Yüksek okulu önünde bulunan mazı cinsi bitkilerde budama ve şekil verme işlemleri yapılıyor.
Özellik yaz aylarında görülen yabani otlar ise ağaç ve çiçeklerin gelişmesine engel olurken şehirde görüntü kirliliği oluşturduğu için birçok noktada yabani ot ile mücadele çalışmaları da devam ediyor.
Alaşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü çalışmalarda yeşil alanlar, boş araziler ve kaldırım kenarlarında bulunan yabani otlar temizlenerek yeşil alanlarda güzel bir görünüm sağlanırken, ağaç ve çiçeklerin daha rahat gelişmesine de olanak sunuluyor.
Yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Park ve Bahçeler Müdürü Kadriye Özdoğan, “Ekiplerimiz, yürüyüş yolları, park ve oyun alanları çevresinde yer alan bitki gruplarına yönelik budama ve çim biçme çalışmalarını belirlenen program dahilinde gerçekleştiriyor. Aynı zamanda bakım ve onarım çalışmalarımız da devam ediyor. Yabani otlar temizlenerek hem görüntü kirliliği ortadan kaldırılıyor hem de ağaç ve çiçeklerin daha rahat büyümesi ve gelişmesi sağlanıyor.” dedi.
BİZE ULAŞIN