Salihlili Şehit Jandarma Başçavuş İsmail Yavuz’un Kardeşi Deniz Astsubay Kemal Yavuz: "Senelerdir Hep Doğudaydı, Hiç Batı Yüzü Görmedi"

Salihlili Şehit Jandarma Başçavuş İsmail Yavuz’un Kardeşi Deniz Astsubay Kemal Yavuz: Senelerdir Hep Doğudaydı, Hiç Batı Yüzü Görmedi
Diyarbakır’ın Lice ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında teröristlerce bomba yüklü aracın patlatılması sonucu şehit edilen askerlerden Salihlili Jandarma Başçavuş İsmail Yavuz’un kardeşi olan ve Balıkesir’in Erdek ilçesinde görev yapan Deniz Astsubay Kemal Yavuz, abisi ile son konuşmasını gözyaşları içinde anlattı.
Şehidin baba evinde açıklama yapan Deniz Astsubay Kemal Yavuz, “Abimle şehit düşmeden bir süre önce telefonda görüştük. Göreve gideceğini söylemişti. ’Bunlar senin karşına çıkamazlar, onlar delikanlı değil’ diyerek güldüm. ’Siz beni merak etmeyin. Babamlara da söyleme, benim iznim iptal oldu, tayinler de durduruldu.’ Ben de ağabeyime karakoldan çıkma dedim. ’Babama bunu nasıl söylerim, karakoldan çıkma, hasta ol, rapor al, sen gel yeter’ dedim. Senelerdir hep doğuda idi. Hiç batı yüzü görmedi” dedi.
BİZE ULAŞIN