Sessiz İstiklal Marşı

  1. Haberler
  2. Manisa
Cuma 18.09.2015 09:58 ABONE OL
Yunusemre Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde açılan İşaret Dili Kursuna katılan kursiyerler, son zamanlarda yaşanan terör olaylarına tepki göstermek ve bu olaylarda şehit düşenleri anmak için İstiklal Marşını işaret diliyle okudu.
Yunusemre Halk Eğitim Müdürlüğünde yaklaşık 16 hafta sürecek İşaret Dili Kursunun 10 haftasını tamamlayan kursiyerler, son zamanlarda yaşanan terör olaylarına tepki göstermek ve bu olaylarda şehit düşenleri anmak için İstiklal Marşını işaret diliyle okudu. Yunusemre İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü önünde gerçekleştirilen törene Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Okur, Kurs Müdürü Aynur Özdemir, İşaret Dili Eğitmenleri Arzu Karadal ve Faruk Özkurt ve kursiyerler katıldı. Kursiyerlerin titizlikle çalıştığı işaret dilinde İstiklal Marşı öncesi konuşma yapan eğitmen Faruk Özkurt, Türkiye’nin yaşadığı zor günlerin birlik ve beraberlikle son bulacağını temenni ettiğini söyledi.
Konuşmanın ardından işaret dili kursiyerleri eğitmenleri Arzu Karadal’ın kılavuzluğunda İstiklal Marşı’nı sadece işaret dili kullanarak okudu. Kursiyerler İstiklal Marşı’nın sonunda dev Türk Bayrağı açarak izleyenlerden alkış aldı. Sessiz İstiklal Marşı’nın ardından duygu ve düşüncelerini paylaşan İşaret Dili Eğitmeni Faruk Özkurt, "Böyle bir ortamda bunu öğrencilerimizle birlikte bir şeyler yapabilmişsek çok gururluyuz" dedi. İstiklal Marşının işaret diliyle okunması için yaklaşık bir hafta çalıştıklarını söyleyen İşaret Dili Eğitmeni Arzı Karadal ise törene katılan herkese teşekkür etti. İstiklal Marşı’nı sessiz bir şekilde okumanın kendisini çok etkilediğini söyleyen İşaret Dili Kursiyeri Onur Arı, "İstiklal Marşı’nı sessiz bir şekilde okumak bizi ayak ucumuzdan saçımızın teline kadar heyecanlandırdı. Bunu iliklerimize kadar hissettik. Bizim milli marşımız, bunu korumak zorundayız. Devletimizin bütün olarak korunabilmesi için İstiklal Marşının da aynı şekilde korunması gerekiyor. Nesiller boyu bu bayrak altında bu marşı okuyup söylemek istiyoruz." diye konuştu.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ