AK Parti Selendi İlçe Başkanlığı’nda Bayramlaşma Programı

AK Parti Selendi İlçe Başkanlığı’nda Bayramlaşma Programı
AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, AK Parti Selendi İlçe Başkanlığı tarafından Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen bayramlaşma programına katıldı.
Park Caddesi’ndeki AK Parti İlçe Başkanlığı binasında düzenlenen bayramlaşma programına katılan Aydemir, partililerle tek tek bayramlaşıp gündeme dair açıklamalarda bulundu. Açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Muharrem Sezer, "Son günlerde artan terör olaylarından dolayı bu bayramı çok neşeli geçiremiyoruz. Vatani görevi başında şehit düşen kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz, ailelerine sabırlar dileyerek bayramlarını ve vatandaşlarımızın bayramını kutluyorum. Bugün AK Parti olarak Selendi’de 3 şeyi önemsiyoruz Yüksekokul, baraj ve tekel depoları. Tekel depoları Adalet Bakanlığı’na devredilmişti ancak buraya açık cezaevi olması mümkün değildi. Biz de buna istinaden buranın Milli Emlak’a devrini istedik buraya şu anda ilçemizden giden 250 işçi var bunları burada istihdam edebilmek için fabrika ile görüşüp iş sahasına dönüştürmek istiyoruz" dedi.
Sezer, "Yüksekokul içinde iktidar partisi olarak her türlü desteği veriyoruz, binanın yapılması ve imardan geçirilmesi işi Büyükşehir Belediyesi’nde bunlar yapıldıktan sonra açılması için her türlü desteği vereceğiz. Selendi’nin sulu tarıma geçmesi için çalışmalar yapılan baraj çalışması, bunun için de önemli gelişmeler var. Projenin ihalesi yapılacak. Devlet Su İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışma da Selendi Çayı üzerine yapılacak olan baraj 1 milyon 387 bin metreküp gövde dolgu hacimli, kil çekirdekli, kum çakıl dolgu barajı şeklinde olacak bu baraj planlanan proje 310 hektar brüt, 1144 hektar net alanın sulanmasını sağlayacak" diye konuştu. Sezer, "1 Kasım seçimi önemli bir seçim bunun için gece gündüz demeden el birliği içinde yollara düşüp canla başla çalışacağız" diyerek sözlerini tamamladı.
Sezer’in ardından söz alan AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, "Şehitlerimiz için hep birlikte bir Fatiha okuyalım" dedi. Hep birlikte Fatiha suresi okunduktan sonra Aydemir yaptığı konuşmada, 7 Haziran seçimlerinden sonra ne koalisyona ne de erken seçime yanaşmayan muhalefete tepki gösterdi. Aydemir, "7 Haziran seçimlerinde olduğu gibi 1 Kasım seçim çalışmalarında da Milliyetçi Hareket Parti’li üyeler ve yöneticiler vatandaşa gidip oy istiyor. Milletvekilleri geldiğinde onlara sorun, siz tek başına iktidar olacak mısınız, koalisyon ortağı olacak mısınız, seçim hükümetine destek verecek misiniz? Lütfen bunları kendilerine sorun. 7 Haziran seçimlerinin ardından Başkanımız Ahmet Davutoğlu tarafından koalisyon daveti aldılar ama yanaşmadılar. Erken seçim ihtimali kaldığında erken seçim istemediler işte bunların ülke yönetme gibi bir derdi yok" dedi.
"ARTIK KREDİMİZİ TÜKETTİK"
Uğur Aydemir, şöyle konuştu:
"Bu zamana kadar şimdiki Cumhurbaşkanımızın oylarıyla buraya kadar geldik, artık kredimizi tükettik. Şimdi tarihin en önemli seçimine gidiyoruz kırgınlıkları bir kenara bırakıp canımızı dişimize takıp çalışacağız, 7 Haziran seçimlerine kadar yaptığı hizmetlerle vatandaşın gönlünde taht kuran AK Parti’yi yine tek başına iktidar yapacağız bunun için de çok çalışacağız. AK Parti’ye küsmüş ya da AK Parti’li olup da diğer muhalefet partilerine oy vermiş vatandaşlarımızı ziyaret edip gönlünü alacağız hatalarımızı anlatacağız. AK Parti’li yöneticiler olarak bu tür yanlışları düzelterek 1 Kasım tarihinde yapılacak olan seçimlerde alnımızın akıyla yeniden tek başına iktidar olarak kaldığımız yerden hizmete devam etmek edeceğiz."
Aydemir son olarak da, "Bizler koltuk sevdalısı değiliz. Koltuk sevdası için milletvekili olmadık olmayız da. Bizim derdimiz yeni yetişen nesiller bunlar için siyaset yapıyoruz" dedi.
Bayramlaşma törenine AK Parti İlçe Başkanı Muharrem Sezer, Kadın Kolları Başkanı Seher Yiğit, Gençlik Kolları Başkanı Barış Karagöz, kadın kolları, gençlik kolları, yönetim kurulu üyeleri, Belediye Meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ile çok sayıda partili katıldı.

BİZE ULAŞIN