AK Parti’li Özdağ: “Güneydoğu Anadolu’dan Bir Santim Toprak Alamazsınız”

AK Parti’li Özdağ: “Güneydoğu Anadolu’dan Bir Santim Toprak Alamazsınız”
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, “Kürtlerin partisi olmaz, Türklerin de partisi olmaz, Çerkezlerin de olmaz. O ırkçılıktır. Ancak partiler sosyoekonomik ve sosyokültürel bakış açısıyla girilir” dedi.
AK Parti Manisa Teşkilatı, Kurban Bayramı’nın ikinci gününde düzenlenen törenle bayramlaştı. Manisa Şehzadeler Belediyesi Tarihi Bedesten Çok Amaçlı Salon’da gerçekleştirilen bayramlaşma törenine; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, AK Parti Manisa Milletvekilleri Recai Berber, Murat Baybatur, Uğur Aydemir, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, AK Parti Manisa İl Başkanı Zülfikar Gürcan, ilçe başkanları ve partililer katıldı. Bayramlaşma töreninde büyük bir coşkuyla karşılandığı gözlenen Özdağ, partililerle tek tek bayramlaştı. Törende saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Törenin açılış konuşmasını yapan AK Parti Manisa İl Başkanı Zülfikar Gürcan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 8 Ekim’de Manisa’da olacağını duyurdu. Gürcan’ın ardından konuşan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ise tüm partililerin bayramını kutlayarak, Selçuk Özdağ’ın genel başkan yardımcısı görevine getirilmesinin kendilerine büyük bir sevinç yaşattığını belirtti. AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur da 1 Kasım seçimlerinde AK Parti’yi tek başına iktidara getirme niyetinde olduklarını söyledi. AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir ise gerek Kurban Bayramı’nda şehit verdiğimiz askerler nedeniyle gerekse Mekke’de yaşanan facia nedeniyle buruk bir bayram yaşadığını vurguladı.
"İSLAM COĞRAFYASI DAĞILMIŞ TESPİH TANELERİ GİBİ"
AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, buruk bir bayram yaşadıklarını belirterek, "Arife gününde, bayram gününde ne bayram bilen ne insanlık bilen bazı caniler saldırılarına devam etti ve maalesef şehitlerimiz oldu" dedi.
Mekke’deki faciaya da değinen Recai Berber, büyük ihmallerin yaşandığını vurguladı. Facianın aynı zamanda İslam coğrafyasındaki karışıklığın bir yansıması olduğunu kaydeden Berber şöyle konuştu: "Bu kadar beceriksizlik, bu kadar ihmal, yönetim hataları, bu ümmete yakışmıyor. Bir yandan gelişmiş ülkelerin insanlarının yerine koyun kendinizi bu tarafa nasıl baktıklarını bir düşünün. Milyonlarca hacı adayı gelmiş şurayı organize edemiyorlar. Affedersiniz orada hayvan şeyi gibi orada serilip ölüp gidiyor. Biz bunu hak etmiyoruz. Ama İslam coğrafyasının Müslümanlarının perişan halinin yansıması. Eğer İslam coğrafyasında hani imamesi kopmuş, dağılmış tespih taneleri gibi şu anda bu coğrafyadaki Müslümanlar dağınık olunca bunun yansıması olur. Suriye’de iç savaş olur. Arakan’da başka bir şey olur. Bütün İslam aleminin kalbi olan Kabe’de de bu olur. Ümmetin hali bu olunca başka bir şey olmaz. Allah’tan korkun, kaç milyon insan tavaf yapıyor orada. Şart mı bu vinçler? Bir ay oradaki insanlar çalışırken... Bırakın orayı bizim burada vinç olsa oradaki insanları boşaltıyoruz, ne olur ne olmaz diye. Ben açıkçası o hadise olmadan önce yüreğim ağzımda bekliyordum. İnşaat tarlası gibi bunun neticesi o olur. Onun için artık Müslümanlar dünyanın başka bir yerinde kardeşlerinin durumunu düşünmeli. İslam İş Birliği Teşkilatı bu işe destek vermeli. "
“ONLAR DAĞLARDAN İNECEKLER BAŞKA ÇARELERİ YOK”
Son günlerde artan terör olaylarına değinen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ ise “Çıkmasınlar dağlara niye dağlara çıkıyorlar? Geçmişte yanlış yapmış olabilir devlet. O devlet 60’da yanlış yapmış, 80’de yanlış yapmış olabilir. Bugün yanlışlık var mı ? Kim Kurmançe konuşamıyor, kim Zazaca konuşmuyor, kim okul açamıyor, kim gazete, televizyon çıkaramıyor? Kürtlerin partisi olmaz, Türklerin de partisi olmaz, Çerkezlerin de olmaz. O ırkçılıktır. Ancak partiler sosyoekonomik ve sosyokültürel bakış açısıyla girilir. Bana diyorlardı ki ‘Efendim siz AK Parti olarak Kürt aday koymadınız’ HDP buradan 56 bin oy aldı. Peki HDP Kürt aday koydu mu, niye ona oy verdiniz? Türk aday koydu Türk. Hem de komünist, ateist bir aday koydu, ona oy verdiniz. Güneydoğu Anadolu’da özerlik, özyönetim diyorlar. Vallahi yalan söylüyorlar. Belediyeler özel. Her belediye istediği harcamayı yapar. Her şeyi yaparlar. Güneydoğu Anadolu’da sadece Kürtler mi yaşıyor? Araplar, Türkmenler, Çerkezler, Kırgızlar, Yezidiler herkes yaşıyor orada. Peki genel halklara özerklik mi istiyorsunuz? Yok yalancılar. Sadece ve sadece PKK’yı destekleyen o bölgede kim ise onlara özerlik istiyorlar. Güneydoğu Anadolu’dan bir santim toprak alamazsınız” dedi.
“IRKÇILIK BU, FAŞİSTLİK BU, BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL”
Teröristlerin dağlardan ineceklerini ve başka çareleri olmadığını vurgulayan Özdağ, konuşmasına şöyle devam etti: “Yetmez, silahlarını gömecekler, yetmez kardeşlerim; Hüda-Par’a, AK Parti’ye, CHP’ye, MHP’ye Güneydoğu’da siyaset yapma hakkı tanıyacaklar. Oradaki Aleviler, Sünniler, Kürt de Türk de istediği iş yerini açacak. Sen gel İzmir’de, ‘Hewal’ diye dükkan aç herkes alışveriş yapsın, ben Hakkari’ye, Şırnak’a gitmeyim, ‘Selçuklu’ diye bir dükkan açmayım. Yok öyle yağma. Irkçılık bu, faşistlik bu, başka bir şey değil.”
KONUŞMASI SIRASINDA DUYGULANDI
AK Partili Özdağ, konuşmasının bir bölümünde de duygulanarak, gözleri doldu. Özdağ’ın konuşması uzun süre ayakta alkışlandı.

BİZE ULAŞIN