Mardin’de Uyuşturucu Ve Bağımlılık Konferansı

Mardin’de Uyuşturucu Ve Bağımlılık Konferansı
Mardin Halk Sağlığı Müdürlüğü, Mardin Müftüsü Dursun Ali Coşkun’u makamında ziyaret ederek, ‘uyuşturucu ve bağımlılık’ konferansına davet etti.
Halk Sağlığı Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şube Müdürü Dr. Seda Doğan ve Basın Yayın ve Halkla ile İlişkiler Sorumlusu Selim Parlakoğlu, İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun’u makamında ziyaret ederek 6 Mayıs’ta yapılacak olan ’uyuşturucu ve bağımlılık’ konferansına davet etti. Dr. Seda Doğan, İl Müftüsü Coşkun’dan verilecek konferans öncesinde uyuşturucu ve bağımlılıkla ilgili görüşlerini özetleyen kısa bir konuşma talep etti.
İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun da Diyanet İşleri Başkanlığı ile Yeşilay Başkanlığı arasında bağımlılıkla mücadele konusunda geniş çaplı bir işbirliği protokolü imzalandığını hatırlatarak uyuşturucu ile mücadele konusunda çalışmalar yapmanın, hem toplumsal bir sorumluluk hem de dini bir görev olduğunu söyledi. Coşkun, "Toplumları derinden sarsan sayısız sorunların yaşandığı günümüzde, insanlık onuruna yakışır aydınlık geleceğin inşası için birey, aile ve toplum olarak hepimize ciddi görevler düşmektedir" dedi.
BİZE ULAŞIN