Mardin Müftülüğü Ramazan Hazırlıklarını Tamamladı

Mardin Müftülüğü Ramazan Hazırlıklarını Tamamladı
Mardin Müftüsü Dursun Ali Coşkun, yaklaşan Ramazan ayı için gereken hazırlıkların tamamlandığını bildirdi.
Mardin Müftülüğü Ramazan hazırlıklarını tamamladı. Mardin Müftüsü Dursun Ali Coşkun, Ramazan’dan önce Mardin’e 68 yeni atama yapıldığını camilerin boş kadrolarının doldurulduğunu, 845 camide bin 191 görevli ile Ramazan’ı en güzel şekilde geçirecek şekilde bütün hazırlıkların tamamlandığını belirtti.
Müftü Coşkun, Bu yılın Ramazan teması "Vakit iyilik vakti bu Ramazan ve her zaman" mesajıyla "İyilik" olarak belirlendiğini belirterek, "Konu çerçevesinde kişinin kendisine, ailesine, akrabalarına, komşularına, uzak ve yakın Müslüman kardeşlerine, mültecilere, sokak çocuklarına, yetimlere, yaşlılara, bütün insanlara kısacası hangi coğrafyada olursa olsun insana, eşyaya ve tabiata iyilik yapmayı teşvik eden çalışmalar yürütülecek, iyilik çeşitleri, kapsamı, ilkeleri ve amacı etraflı bir şekilde ele alınacaktır. Vatandaşlarımızın dini konulardaki soru ve sorunları ile ilgili sürekli olarak destek vermek amacıyla müftülüğümüzde kurulu bulunan Alo 190 ya da 212 74 77 Dini Danışma Çağrı Merkezi 09.00-23.00 saatleri arasında hizmet verecektir. Kardeş il seçilen Diyarbakır, Şırnak müftülüklerince kardeş şehirlerde karşılıklı olarak vaaz ve irşad programları yapılacak ve yerel basın ve yayında çeşitli programlar düzenlenecektir" dedib
Ramazan ayı için camilerde de çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini anlatan Ali Coşkun, camilerin temizliğinin tamamlandığını, çevre temizliği, ses sistemleri ve tarihi camilerin minarelerinin ışıklandırıldığını, Kadir Gecesi’nde Ulu Cami’de sakal-ı şerifi ziyarete açılacağını söyledi. Vaaz ve irşat programlarının toplumun her kesimine ulaşabilmesi için bütün camilerde vaaz programları yapılacağını ifade eden Coşkun, "Camilerde kadınların en uygun şartlarda huzur içerisinde ibadetlerini yapabilmeleri için gerekli tedbirler alındı, engellilerin gelebilecekleri camilerde gerekli çalışmalar yapılıyor. Bütün camilerde mükabele okunacak" diye konuştu.
Müftü Coşkun son olarak, sabah ezanının imsak vaktinde okunacağını, Kasımiye Medresesi’nde vakit namazları ve teravih namazının kılınabileceğini belirterek, hatim ile teravih namazının ise Reyhaniye Camisi’nde kılınacağını açıkladı.
BİZE ULAŞIN