Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezi’nde Tescil Bürosu Ve Analiz Laboratuvarı Açıldı

Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezi’nde Tescil Bürosu Ve Analiz Laboratuvarı Açıldı
Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bulunan Hububat Ticaret Merkezi’nde, Ticaret Borsası tarafından tescil bürosu ve laboratuvar açıldı.
Hububat Ticaret Merkezi’ndeki açılışa Mardin Vali Yardımcısı Bahattin Çelik, Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, kurum müdürleri, oda başkanları, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda kişi katıldı. Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, açılış öncesi yaptığı açıklamada, "Ticaret Borası’nın tescil bürosu ve analiz laboratuvarın açılış töreni için bir aradayız. Kızıltepe hububat merkezi olarak Türkiye’de ve Ortadoğu’da bir numaradır. Örnek bir hububat ticaret merkezi yaptıkları için emeği geçenleri kutluyorum birlik ve beraberlik sayesinde bu yapıldı. Kızıltepe ilçemiz bir milyon 200 bin dekarlık yüz ölçümüne sahiptir. Bir milyon dekarı birinci sınıf tarım arazisidir. Dünyanın en değerli toprakların olduğu yerdir. İlçemizde çift ürün alınıyor. Buda ayrı bir güzelliktir. Tescil bürosu ve analiz laboratuvarının hayırlı olmasını diliyorum. Burada çiftçilerimiz bir arada olmasa tüccarlarımız bir arada olmasa her birinin banka işi ayrı olacak laboratuvar işi ayrı olacaktı veya muhasebe borsa işleri ayrı olacaktı bunları tek bir elde olması masrafların da az olmasına sebep olacaktır" dedi.
Kızıltepe Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Şahin ise, "Her zaman hizmet etmek için çalışıyoruz. Bugün de bu alanda tescil bürosu ve analiz laboratuvarını açtık. Açılışını gerçekleştirdiğimiz tescil bürosu ve analiz laboratuvarı çiftçilerimize, sanayicilerimize, alım satıcılarımıza ve emeği geçen komisyoncularımıza şükran borçluyuz, hepimize hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN