Mardin’de Anjiyo Ünitesi Hizmete Açıldı

Mardin’de Anjiyo Ünitesi Hizmete Açıldı
Mardin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Tunga Barcın, Mardin Devlet Hastanesi’nde anjiyo ünitesinin hizmete açıldığını söyledi.
Bir süre önce yeni hizmet binasına taşınan Mardin Devlet Hastanesi’nde anjiyo ünitesi hizmete girdi. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Mardin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Tunga Barcın, kalp krizi ve damar hastalıklarının acil müdahale gerektiren önemli hastalıklar olduğunu ifade ederek, bu yüzden hastaya tanının hızlı konularak, anjiyo hizmetinin verilmesi gerektiğini belirtti. 7/24 nitelikli ve sürdürülebilir sağlık hizmetiyle kalp krizi geçiren hastalara ya da damar hastalıkları olanlara hızlıca tanı koyarak gerekliyse anjiyo hizmetini vermek istediklerini dile getiren Barcın, “Hastanemizde kardiyolog doktoru arkadaşlarımız mevcut. Mardin artık büyükşehir oldu ve sağlıkta da merkez olmak istiyor. Bunun için de nitelikli hizmetlerin çok ciddi bir şekilde artırılması lazım” dedi.
Anjiyo vakalarının genelde il dışına sevk edildiğini de anlatan Barcın, ünitenin hizmete girmesiyle bunun önüne geçildiğini de vurguladı.
BİZE ULAŞIN