Mavi turla deniz sefası başladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal projeleri arasında yer alan ve denizi görme imkanı bulamayan vatandaşları sahillerle buluşturan mavi tur körfez seferleri törenle başladı.

Salı 28.05.2013 00:00
Son Güncelleme: Salı 28.05.2013 16:55
ABONE OL
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan ve denizi görme fırsatı bulamayan vatandaşları sahillerle buluşturan Mudanya-Armutlu arası ücretsiz Mavi Tur seferleri başladı.

Mavi Tur Körfez Seferleri'nin başlaması dolayısıyla Mudanya iskelesinde tören düzenlendi. Mudanya Kaymakamı Adem Öztürk, Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk ve Gemlik Belediyesi Başkanvekili Refik Yılmaz'ın yası sıra çok sayıda vatandaşın katıldığı törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, maddi imkansızlıklar nedeniyle denize gitme fırsatı bulamayan vatandaşların, bu değerleri en iyi şekilde yaşaması amacıyla düzenledikleri Mavi Tur sayesinde binlerce vatandaşın denizle buluştuğunu söyledi.

Bursa'nın ovasından dağına, tarihi ve kültürel mirasından denizine kadar tüm değerlerinin vatandaşlar tarafından hissedilmesi için çaba harcadıklarını belirten Başkan Altepe, 'Bursa'nın güzelliklerinden biri de sahiller. Körfez artık Büyükşehir'in sınırlarında. Bunu hissettirmek için sahil düzenlemelerinden iskelelerin onarımına kadar gerekli çalışmaları sürdürüyoruz. Aynı zamanda körfezde de sirkülasyonun sağlanması ve bu güzelliğin herkese yaşatılması için düzenlendiğimiz ücretsiz körfez seferlerini başlatıyoruz. Denizi görme ve bu güzellikleri yaşama şansını yakalayamayan halkımızı oturdukları bölgelerden belediye otobüsleriyle alıp, buraya getiriyoruz.

Onların da denizin keyfini çıkarmasını sağlıyoruz. Sadece kent merkezi değil ilçelerde de belirlediğimiz 80 ayrı noktadan alınan vatandaşlarımız sahillerin keyfini çıkarma fırsatı buldu' diye konuştu.
Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk de Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl beşinci kez düzenlenen Mavi Tur Seferleri'nin Mudanya için de farkındalık oluşturduğunu söyledi. Bursa'nın en ücra köşelerinden gelen vatandaşların bu turlar sayesinde Mudanya'yı ve Bursa'nın sahillerini görme imkanı bildiğini ifade eden Aktürk, Başkan Altepe'ye teşekkür etti.
Gemiye binen vatandaşlarla sohbet eden Başkan Altepe, Mavi Tur'un ilk yolcularını iskeleden el sallayarak uğurladı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN!