Bursalılar mavi turla denize açılıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi Mudanya- Armutlu arası ücretsiz Mavi Tur seferleri başlattı. İlçeler dahil 80 ayrı noktadan alınan vatandaşlar sahillerin keyfini çıkartıyor

Cuma 31.05.2013
ABONE OL
Bursa Büyükşehir Belediyesinin 'mavi tur' gezileri başladı. Mudanya iskelesinde düzenlenen törenle Mudanya-Armutlu arasındaki ücretsiz seferler büyük beğeni toplarken, vatandaşlar Bursa merkez ve ilçeler dâhil 80 farklı noktadan belediye otobüsleriyle ücretsiz olarak alınıyor.

'KÖRFEZ BÜYÜKŞEHİRİN SINIRI'
Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, maddi imkânsızlıklar nedeniyle denize gitme fırsatı bulamayan vatandaşların, bu değerleri en iyi şekilde yaşaması amacıyla düzenledikleri Mavi Tur sayesinde binlerce vatandaşın denizle buluştuğunu söyledi. Mavi Tur seferlerinin açılış töreninde konuşan Altepe, Bursa'nın güzelliklerinden birisinin de sahilleri olduğunu ifade ederek, "Körfez artık Büyükşehir'in sınırlarında. Bunu hissettirmek için sahil düzenlemelerinden iskelelerin onarımına kadar gerekli çalışmaları sürdürüyoruz. Aynı zamanda körfezde de sirkülâsyonun sağlanması ve bu güzelliğin herkese yaşatılması için düzenlendiğimiz ücretsiz körfez seferlerini başlatıyoruz. Denizi görme ve bu güzellikleri yaşama şansını yakalayamayan halkımızı oturdukları bölgelerden belediye otobüsleriyle alıp, buraya getiriyoruz. Onların da denizin keyfini çıkarmasını sağlıyoruz. Sadece kent merkezi değil ilçelerde de belirlediğimiz 80 ayrı noktadan alınan vatandaşlarımız sahillerin keyfini çıkarma fırsatı buldu" diye konuştu.

"FARKINDALIK OLUŞTURUYOR"
Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk de Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl beşinci kez düzenlenen Mavi Tur Seferleri'nin Mudanya için de farkındalık oluşturduğunu söyledi. Bursa'nın en ücra köşelerinden gelen vatandaşların bu turlar sayesinde Mudanya'yı ve Bursa'nın sahillerini görme imkânı bulduğunu ifade eden Aktürk, ilçeye sağladıkları katkılar nedeniyle Başkan Altepe'ye teşekkür etti.