Lüleburgaz'ın tek kadın muhtarı Kırcı: "Her şeyi kendim için değil köyüm için yapacağım"

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesine bağlı Emirali köyünde muhtarlık seçimini kazanan Huriye Kırcı, her şeyi kendisi için değil köyü için yapacağını söyledi.

Lüleburgaz'da 30 Mart yerel seçimlerinde rakiplerini geride bırakarak Lüleburgaz'ın tek kadın muhtarı unvanını kazanan Huriye Kırcı çok mutlu olduğunu dile getirdi. Köyde beklemediği kadar destek gördüğünü belirten Kırcı, muhtar seçilmesinin diğer kadınlara da örnek olduğunu söyledi.
"Desteği daha çok gençlerden bekliyordum ancak yaşlıların da beni desteklemesi beni sevindirdi" diyen Kırcı konuşmasına şöyle devam etti; "Köyde büyük bir değişiklik oldu. Yaşlıların beni desteklemesi beni oldukça sevindirdi. Benim köyüm çok değişmiş, modernleşmiş. Bir kadının bu işi yapabileceğine inanmışlar. Bu dönem kadın aza bulamadık ama daha sonraki dönemlerde elbet olacaktır."

Kadın muhtar olmanın zorlukları olduğunu ancak kendisine verilen destekle zorlukları kolaylıkla halledeceklerini belirten Kırcı, muhtar adayı olmasındaki temel nedenin Emirali'deki çöpler ve bozuk yollar olduğunu söyledi.
Kendisine en çok eşinin ve çocuklarının destek verdiğini belirten Kırcı, "O kadar çok insan geldi ki ziyaretime, beklediğimden çok daha güzel oldu. 2 çocuğum da öğretmen onlar çok farklı destek verdiler. Her şeyi kendim için değil köyüm için yapacağım. Ben istedikten sonra her yerden destek gelecek" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN