Kolları sıvayıp göreve başladılar

Seçimlerden başarıyla çıkan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe ile Yıldırım Belediye Başkanı Edebali ve Osmangazi Belediye Başkanı Dündar mazbatalarını alıp göreve başladı

Bursa'da Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna iki dönem üst üste oturmayı başaran ilk isim olarak tarihe geçen Recep Altepe, ikinci dönem için mazbatasını İl Seçim Kurulu'ndan aldı. Mazbatasını aldıktan sonra Heykel'deki tarihi başkanlık binasına giden Başkan Altepe, burada coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı. Tarihi bina önünde toplanan coşkulu kalabalığa seslenen Altepe, Bursa'nın tüm zamanların en güzel şehirlerinden biri olduğunu belirterek "Bir Bursa evladı olarak, yapacağımız bu kutsal göreve ikinci defa seçilmenin onuru yaşıyorum. Bana bu onuru yaşattığınız için hepinize şükranlarımızı arz ediyorum" diye konuştu.

'HİZMET ÜRETMEK BİZİM İŞİMİZ'
Bursa için belirledikleri vizyonu 5 yıl önce ortaya koyduklarını hatırlatan Altepe "Biz 'Doğal güzelliklerimize yeşilimize, tarihi ve kültürel değerlerimize sahip çıkacağız' dedik. Bu uğurda önemli çalışmaları gerçekleştirdik. Bursa her alanda dünya kenti olma yolunda ilerliyor. Tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bursa ile yatıp, Bursa ile kalkacağız. Her zaman halkımızla birlikte olacağız. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da bu halkı iktidara taşımaya devam edeceğiz. Halkımızın öncelikleri bizim önceliklerimiz olacak. Elbette makro ölçekli projelerimiz sürecek ama halkımızın önceliği olan projeler her zaman bizim önceliğimiz olacak" görüşünü dile getirdi.

'FARK YARATACAĞIZ'
Bursa'nın gelişmesine, kalkınmasına katkı koyacak, fikir üretecek kim varsa bugüne kadar olduğu bundan sonra da birlikte çalışmaya devam edeceklerinin altınızı çizen Başkan Altepe "Geçen 5 yılda bir temel oluşturduk. Bunun üzerine koyarak devam edeceğiz. Bursa her alanda fark yaratacak. Yeni dönem projelerimizi saydık, başlıklarını okumak 1.5 saat sürdü. Proje üretmek, hizmet üretmek bizim işimiz. Semeresini de Bursa görecek inşallah" dedi.

DÜNDAR: OSMANGAZİ'Yİ YENİDEN ŞEKİLLENDİRECEĞİZ
30 Mart seçimlerinde ikinci kez Osmangazi Belediye Başkanı seçilen ve mazbatasını alarak 2014-2019 hizmet dönemine resmen başlayan Mustafa Dündar, Osmangazi Belediyesi önünde büyük coşkuyla karşılandı. Belediye personeli ve çok sayıda vatandaş tarafından meşaleler ile karşılanan Dündar, davul-zurna eşliğinde belediye bahçesine giriş yaptı. Belediye binası önünde kendisini büyük bir coşku ile karşılayan personel ve vatandaşlara seslenen Dündar, yeni döneme başlayacak olmasından dolayı duyduğu heyecan ve enerjiyi kendisiyle paylaştıkları için teşekkürlerini sundu. Uzun bir seçim süreci sonunda İl Seçim Kurulu'ndan mazbatasını alarak resmen göreve başladığını belirten Dündar "5 yıllık süreçte bin 166 projeyi hayata geçirdik. Bu bin 166 proje önümüzdeki 5 yılın temel atma dönemi oldu. Bu temel atma döneminde sağlam, Bursa'ya yön ve şekil verecek projelere imza attık. 2014-2019 dönemi de Osmangazi'nin yeniden şekilleneceği, Osmangazi'nin Bursa'ya ve tüm Türkiye'ye örnek gösterileceği bir dönem olacak" diye konuştu.

YILDIRIM'DA EDEBALİ DÖNEMİ BAŞLADI
Yıldırım ilçesinde yüzde 50 oyla belediye başkanı seçilen İsmail Hakkı Edebali, koltuğuna oturdu. Sabah, meclis üyeleri ile birlikte mazbatasını alan Edebali, öğleden sonra da belediye düzenlenen törenle görevi Özgen Keskin'den devraldı. Edebali Keskin'e teşekkür ederek, kendisinin tecrübesinden faydalanacaklarını söyledi. Siyasi kimliklerini bırakarak, 700 bin kişini sorumluluğunu üzerlerinde taşıdığını vurgulayan Edebali, "Yıldırım gözbebeğimiz, Yıldırım'ı geleceğe hep birlikte taşıyacağız" dedi. Bundan böyle hedeflerindeki ideal şehri oluşturmak için ekipleriyle birlikte, sistemli, prensipli ve özverili bir şekilde çalışacaklarını ifade eden Edebali "Artık yeni bir dönem başlıyor. Yeni dönemde Yıldırım'ı geleceğe taşıyacağız. Üzerimizdeki yükümlülük ağır. 700 bin insanın sorumluğunu taşıyoruz ve bunu bilincinin farkında olarak siyasi kimliğimizi bırakarak, artık yeni dönemde Yıldırım'ı geleceğe taşımak ve marka şehir haline getirmek için elimizden geleni yapacağız" dedi.
BİZE ULAŞIN