Polonyalı çocuklar barınağa hayran kaldı

Türkiye'nin yanı sıra dünyanın dört bir yanından hayvan severlerin ziyaret ettiği Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi'nin yeni konukları, Polonya'dan gelen işitme engelli gençler oldu

  • Marmara
  • Perşembe 11.04.2014
Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi, Avrupa Birliği Gençlik Değişim Projesi 1.1 ile Bursa'ya gelen 28 kişilik Polonyalı ekibi ağırladı. Hazırladıkları 'İşitme Engelli Gençlerin Kişisel Yeterliliklerini ve İşaret Dilini Kullanarak Bursa'yı Keşfetmeleri' projesi kapsamında kentteki birçok bölgeyi gezen Polonyalı gençler, Osmangazi Belediyesi Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi'ni de ziyaret etti. Engelli hayvanların yaşam şartlarını inceleyen ve bu konuda Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi'nin tüm dünyaya örnek bir tesis olduğunu belirten Polonyalı gençler, engelli hayvanların sahiplenilmesinin gerekliliğine dikkat çekmek için posterler hazırladı.

AVRUPA'NIN EN İYİSİ

Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi'nde geçirdikleri bir gün boyunca ata binen, bir köpek kulübesini yağlı boya ile boyayan Polonyalı gençler, hayatlarında unutamayacakları bir gün geçirdiklerini kaydetti. Polonyalı ekibin temsilcisi Angieszka Grabowska, barınaktaki tüm hayvanlarla vakit geçirme imkânı bulduklarını belirterek, "Çok büyüleyici ve duygusal bir gün geçirdik. İnternetten yaptığımız araştırmada tesisin Avrupa'nın en iyi barınaklarından birisi olduğu bilgisine ulaştık. Buraya geldiğimizde bunu gözlerimizle gördük" dedi. Proje temsilcisi Egemen Nilüfer Güzel de, Polonyalı gençlerin Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi'ne hayran kaldıklarını ifade etti.
BİZE ULAŞIN