BUDO'dan ulaşım rekoru

Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa'yla İstanbul arasında deniz ulaşımını sağlamak amacıyla kurulan Bursa Deniz Otobüsleri haftada toplam 102 tur yapıyor

BUDO'dan ulaşım rekoru
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Bursa'yla İstanbul arasındaki ulaşımı rahatlatmak amacıyla hizmete aldığı BUDO, helitaksi ve deniz uçağı seferleri rekor yolcu seviyesine ulaştı. Aylık yaklaşık 100 bin kişiye eşdeğer müşteri oranıyla ulaştırma sektöründe önemli bir yer edinen BUDO'nun 2 yıllık faaliyetleri hakkında bilgiler veren BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy, 23 Ocak 2013'te seferlere başlayan BUDO'nun şu anda 5 deniz otobüsüyle hizmet verdiğini söyledi. Seferlerin her gün kesintisiz devam ettiğini, Bursa-İstanbul arasında pazartesi ve perşembe günleri arası 56, cuma ve pazar günleri 18 ve cumartesi günleri 14 sefer düzenlendiğini belirten Fidansoy, haftada toplam 102 tur yaptıklarını vurguladı.

4 AYDA 400 BİN YOLCU

Bursa Mudanya ile İstanbul Kabataş arasında çalıştıklarını, Bursa'dan 09.00, İstanbul'dan da 15 seferlerinin Armutlu'ya uğradığını vurgulayan Fidansoy, "BUDO'da kurulduğumuz günden bu yana 2 milyon yolcu taşıdık. Son 4 ayda taşıdığımız yolcu sayısı ise 400 bin" dedi. Sefer saatlerinin özel günler, bayramlar ve yaz mevsimlerinde artış gösterdiğini söyleyen Fidansoy, "Okulların kapanmasıyla birlikte Erdek-Marmara Adası-Avşa -Tekirdağ seferlerimize yeniden başlayacağız" dedi.

DENİZ UÇAĞININ YENİ ROTASI BANDIRMA
BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy, Bursa'yla İstanbul arasında sürdürülen hava taşımacılığına ilişkin bilgiler verdi. 15 Kasım 2014'te hizmete giren helitaksiyle iki şehir arasında helikopter seferleri yapıldığını hatırlatan Fidansoy, 2 araçla başlayan ve gelen taleplerle artış gösteren seferlerle hafta içi her gün Atatürk Havalimanı, Şişli ve Kadıköy bölgelerine yolcu taşıdıklarını vurguladı. Fidansoy, kurulduğu günden bu yana Helitaksi'yle 2 bin 400 yolcuyu İstanbul ve Bursa'ya ulaştırdıklarını ifade etti. Genel Müdür Fidansoy, 1 Nisan 2013'te hizmete alınan deniz uçağı seferleriyle de hafta içi her gün Gemlik ve Haliç arasında yolcu taşıdıklarını belirtti. Bandırma'nın da yeni rota olarak eklendiğini hatırlatan Fidansoy, deniz uçağında toplam 12 bin 195 yolcuya ulaştıklarını açıkladı.
BİZE ULAŞIN