Selin yaraları sarılıyor

Yıldırım'a bağlı Fidyekızık Mahallesi'nde aşırı yağışın neden olduğu su baskını ve toprak kayması sonucu yaşanan felaketin yaraları sarılıyor. Evsiz kalanlar için otel tahsis edildi

Selin yaraları sarılıyor
Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ile birlikte felaketin yaşandığı Fidyekızık Mahallesi'ne giderek incelemelerde bulundu. Yaşanan afet sonrasında yaraları sarmaya devam ettiklerini aktaran Başkan Edebali, "Büyük bir afet yaşadık. Ciddi oranda maddi hasar meydana gelirken tek tesellimiz ise can kaybının yaşanmaması. Tüm ekiplerimiz bölgede çalışıyor. Yaşanan bu üzücü olayın tekrarlanmaması için de her türlü önlemi alıyoruz. Vatandaşlarımızın mağduriyetini en kısa sürede tamamen gidereceğiz" dedi.

MAĞDURİYET GİDERİLECEK

Bölgede incelemelerde bulunan Vali Karaloğlu ise yaşanan doğal felaketten herkesin dersler çıkarması gerektiğini söyledi. Sel felaketinden en çok zarar gören Fidyekızık İlkokulu'nun o gün tatil olmasının çok büyük bir şans olduğunu dile getiren Vali Karaloğlu, "O gün okulda çocuklarımız bahçedeyken olsa Allah korusun telafisi mümkün olmayan sonuçlar ile karşı karşıya kalırdık. Zarar gören okulumuz onarılarak en kısa sürede eğitime hazır hale getirilecek" diye konuştu. Bölge halkının sorunlarını da yerinde dinleyen Vali Karaloğlu BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı'dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

OTELE YERLEŞTİRİLDİLER

Yerel yönetimler olarak görevlerinin afetler sonrasında yaşanan olumsuzlukları en aza indirgemek olduğunu belirten Başkan Edebali, "Bölgede yaşayan vatandaşlarımızla görüşerek yanlarında olduğumuzu söyledik. Sel felaketini yaşayan vatandaşlarımızı yalnız bırakmayarak kendilerine yemek dağıttık" diye konuştu. Evleri oturulmayacak hale gelen vatandaşlar için Yeşil Yıldırım Oteli'nin (eski Hasta Yakınları Oteli) kapılarını açtıklarını hatırlatan Başkan Edebali, "Temizlik çalışmalarının ardından hasar tespit çalışmalarına başladık. Yaşanan afetin yaralarını hep birlikte saracağız" diyerek sözlerini tamamladı.
BİZE ULAŞIN