Bu yollar sağlık dostu

Halkın yaz-kış demeden spor yapabilmesi için Kocaeli Büyükşehir'in kent genelinde tamamladığı yürüyüş yolları, arka arkaya eklendiğinde yaklaşık 134 kilometreyi buluyor

Bu yollar sağlık dostu
Çağımızın en büyük hastalığı şüphesiz obezite. Özellikle masa başında çalışanlar ya da sağlıksız beslenenler, obezite adayları arasında yer alıyor. Sağlıklı insanlar sağlıklı şehirlerde yaşar anlayışıyla hareket eden Büyükşehir Belediyesi, hareketsiz yaşamın önüne geçebilmek için kenti yürüyüş ve bisiklet yollarıyla donatıyor. Halkın yaz-kış demeden spor yapıp sağlıklı kalması için Büyükşehir'in kent genelinde yapımını tamamladığı yürüyüş yolları arka arkaya eklendiğinde yaklaşık 134 kilometreyi buluyor. Büyükşehir yürüyüş yollarının yanı sıra bisiklet yollarına da önem veriyor. Başarılı öğrencilerimize binlerce bisiklet dağıtan, akıllı bisiklet sistemi KOBİS'i hayata geçiren Büyükşehir'in, kent genelinde hayata geçirdiği bisiklet yollarının uzunluğu ise 34 kilometreye ulaşıyor.

İŞTE O YOLLAR
Büyükşehir'in kent genelinde hayata kattığı yürüyüş yollarından uzun soluklu olanlarından bazıları ise şöyle; Başiskele Karşıyaka Bahçecik Sahili 4.7 kilometre, Başiskele Yuvacık Baraj çevresi 4,5 kilometre, Doğantepe Vadisi 5 kilometre, Çayırova Çağdaşkent 5 kilometre, Derince Çınarlıdere 5 kilometre, Körfez- Derince Kaşkaldere 10 kilometre, Gebze Gaziler Dağı 7.5 kilometre, İzmit Cephanelik 4 kilometre, Gebze Tatlıkuyu 5.2 kilometre.
BİZE ULAŞIN