Sağlam'ın Fenerbahçe karnesi

Teknik direktörlük kariyeri boyunca Fenerbahçe'ye 17 kez mağlup olan Sağlam bu kez şeytanın bacağını kırmak istiyor. Sağlam'ın rakibine karşı 5 galibiyeti var

Sağlam'ın Fenerbahçe karnesi
Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam'ın Fenerbahçe'ye karşı şansı fazla tutmuyor. Teknik direktörlük kariyerinde en çok rakip olduğu kulüp olan ve 17 mağlubiyetle de en çok yenildiği takım olma özelliği de taşıyan Sarı Lacivertlilere karşı Sağlam'ın, bu günkü maçta özel önlemler alacağı öğrenildi. Sırasıyla Kayserispor, Beşiktaş, Bursaspor ve Eskişehirspor'u çalıştırırken 28 kez rakip olduğu Fenerbahçe'ye karşı sadece 5 galibiyet alan Sağlam, bunların 3'ünü Bursaspor'da elde etti.

2009-10'DA TARİHİ ZAFER
İstanbul ekibine karşı ilk galibiyetini 2005-2006 sezonunda Kayserispor'un Fenerbahçe'yi 1-0 mağlup etmesiyle alan Ertuğrul Sağlam, 2008-09'da ise Bursaspor'un 2-1'lik zaferiyle bir kez daha bu mutluluğu yaşadı. Başarılı teknik adam Yeşil Beyazlı takımın şampiyonluk sezonunda (2009-10) ise Fenerbahçe'yi iki kez devirdi. Türkiye Kupası'nda Sarı Lacivertli takımı 3-1 yenen Sağlam'lı Bursaspor, ligde Fenerbahçe'yi Kadıköy'de 3-2 mağlup ederek tarihi bir zafer elde etti.

SON GALİBİYET 2 SENE ÖNCE

Bu karşılaşmanın ardından Bursaspor- Fenerbahçe maçlarında istenilen sonuçlan alınamadı. 3-2'lik galibiyetten, Ertuğrul Sağlam'ın Bursaspor'dan ayrılışına kadar 8 kez Bursaspor ile Fenerbahçe kozlarını paylaştı. Bu maçlarda 5 kez yenilen Yeşil Beyazlı takım, hiç galibiyet alamazken, 3 kez de berabere kaldı. Başarılı teknik adam, Eskişehirspor kariyerinde ise rakibi ile 3 kez karşılaştı. Sağlam Fenerbahçe'ye karşı en son galibiyetini ise 2013- 14 sezonunda Eskişehir'in Sarı Lacivertlileri 2-1 yendiği maçta aldı.

BİZE ULAŞIN