Şahinkaya'da okula merhaba

2015-2016 eğitim-öğretim sezonunda Şahinkaya Koleji'nde okuyacak olan anaokulu ve 1. sınıf öğrencileri, oryantasyon programı kapsamında okula ilk adımlarını attı

Şahinkaya'da okula merhaba
  1. Haberler
  2. Marmara
Cumartesi 20.09.2015 ABONE OL
Eğitim hayatlarına Şahinkaya Koleji'nde başlayacak olan anaokulu ve 1. sınıf öğrencileri, oryantasyon programı çerçevesinde okullarına ilk kez 'merhaba' dedi. Merkez Kampus'a anne ve babalarıyla birlikte gelen yeni Şahinkayalılar, sınıf öğretmenleri ve arkadaşlarıyla ilk buluşmalarını okul bahçesinde gerçekleştirdi. Heyecanları gözlerinden okunan minik öğrenciler yeni arkadaşlarıyla kaynaşmakta gecikmezken birlikte el ele fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi. Güne sabah dansıyla başlayan çocuklar enerjileriyle kampus bahçesini neşeye boğdu. Enerjik başlangıcın ardından ailelerine veda ederek sınıflarının yolunu tutan öğrenciler, burada öğretmenlerini ve sınıf arkadaşlarını daha yakından tanıma fırsatı buldu. Sınıflarında öğretmenlerinden masal dinleyip arkadaşlarıyla gönüllerince oyunlar oynayan anaokulu minikleri oryantasyon programının ilk gününde hep birlikte pasta yiyerek eğitim yaşamlarına tatlı bir başlangıç yaptı.

KEYİFLİ ADAPTASYON SÜRECİ
Üç gün süren program kapsamında görsel sanatlardan İngilizceye, müzikten dramaya kadar birçok alanda yeteneklerini geliştirme ve keyifli zaman geçirme şansı bulan öğrenciler okula adaptasyon sürecini keyifle tamamladı.
BUGÜN NELER OLDU