Özel öğrencilerden ‘çok özel’ hediye

Özel eğitim göre öğrenciler, terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlara katılan güvenlik güçlerine moral amacıyla hazırladıkları hediyeleri Hakkâri’ye gönderdi

Özel öğrencilerden ‘çok özel’ hediye
Mehmet Torun Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi ile Aziz Torun Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi öğrencileri, Hakkari Yüksekova'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlara katılan güvenlik güçlerine moral amacıyla anahtarlık, bardak, tişört, tablo gibi hediyelik eşyalar hazırladı ve mektup yazdı.

'ÇOK ÜZÜLÜYORLAR'
Aynı binada farklı hizmet veren merkezlerin müdür yardımcısı Yusuf Gürken, okulda ilgiye ve özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin eğitim gördüğünü söyledi. Gürken, okulun öğrencilerinin ve öğretmenlerinin, gecesini gündüzüne katarak vatanı savunma görevini üstlenen güvenlik güçlerini unutmamak adına ellerinden gelen becerilerle onlara hediyeler hazırladığını ifade ederek, "Öğrencilerimiz güvenlik güçlerimizle bir şeyleri paylaşmak istedi. Onlara kalplerindeki sevgiyi gönderdiler. Simge olarak da bardak, anahtarlık, magnet, tişört gibi ürettikleri eşyaları ve yazdıkları mektupları paylaşmak istedi" dedi. Öğrencilerin okuldaki seramik, matbaa, konfeksiyon atölyelerinde el emeğiyle hazırladığı hediyelik eşyaları moral olması amacıyla Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde mücadele eden güvenlik güçlerine gönderdiğini belirten Gürken, şöyle dedi: "Öğrencilerimiz, bu konudaki duyarlılıklarını en üst seviyede yaşıyorlar. O bölgedeki olayları da gördükçe çok üzülüyorlar. Bu anlamda sevgilerini ve onların yanında olduklarını hissettirmek istediler."

HER ZAMAN YANLARINDAYIZ
Okulun 11. sınıf öğrencisi Batuhan Öztürk, "Askerlerimiz oralarda bizim için savaşıyorlar ve şehit oluyorlar. Aileleri üzülüyor. Biz de çok üzülüyoruz. Böyle bir etkinlik yaparak onlara moral vermek istedik. İnşallah mutlu olurlar. Her zaman onların yanındayız" dedi. Şehit haberlerini duyunca üzüldüğünü belirten 12. sınıf öğrencisi Atakan Bölükbaşı da "Kendimizi onların yerine koyduk. Onlara bazı hediyeler hazırladık" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN