Emirsultan’da teravih bereketi

Emirsultan’da teravih bereketi

Yıldırım Belediyesi bu yıl ramazanı kendine has kültürü ile birlikte zenginleştirerek ilçe sakinlerine sunuyor. Emirsultan Meydanı’ndaki teravih namazlarına binlerce kişi katılıyor

Yıldırım Belediyesi ve İlçe Müftülüğü'nün ortak çalışmasıyla Emirsultan Meydanı'nda, 'Seccadeni Al Gel' adlıyla gerçekleştirilen teravih namazında binlerce kişi katıldı. Kuran-ı Kerim'i Güzel Okuma yarışması dünya birincileri olan Bünyamin Topçuoğlu, Yavuz Mutlu, Muhammed Recep ve Abdurrahman Bozan'ın, Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan geceye Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Antalya Valiliği'ne ataması gerçekleşen Bursa Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, Yıldırım İlçe Müftüsü Osman Şen ve binlerce vatandaş katıldı.

BİRLİK-BERABERLİK VURGUSU
Yıldırım Belediyesi olarak bu yıl ramazanı kendine has kültürü ile birlikte zenginleştirerek ilçe sakinlerine sunmayı hedeflediklerini söyleyen Başkan Edebali, "Bu mübarek ayda birlik, beraberlik ve dayanışma duygularına katkı koymayı çok önemsiyoruz. Bu vesile ile Emirsultan Meydanı'nda yaklaşık 3 bin kardeşimizle bir araya gelerek, Dünya Kuran-ı Kerim okuma birincileri tarafından Enderun usulü teravih namazını kıldık. Tüm dünyaya ramazan ayının birleştirici ruhunu bir kez daha göstermiş olduk."dedi. Yıldırım Belediyesi'nin hazırladığı kültür-sanat takvimi ile ilçe sakinlerine unutulmaz bir ramazan ayı yaşatacaklarını söyleyen Başkan Edebali, etkinlikler hakkında bilgi verdi. Ramazan ayı boyunca Kaplıkaya Cazibe Merkezi'nde yapılacak etkinliklerin yanı sıra mahallelere giderek programları götüreceklerini aktaran Başkan Edebali, "Ramazan boyunca her salı Ramazan İlahileri, her çarşamba Geleneksel Türk Tiyatrosu, her perşembe önemli konuklar ile sohbet ve cuma günleri ile hafta sonları da ilahi konserleri ile şiir programları düzenlenecek. Sahne olma özelliğine sahip TIR ile 27 farklı mahallederamazan coşkusu yaşanacak. TIR'ın gideceği mahallelerde ayrıca çocuklar için şişme oyun parkları kurulacak. Ahmet Özhan, Engin Noyan, Hikmet Anıl Öztekin, Adem Topal, Cengiz Küçükayvaz ve İbrahim Sadri, Dursun Ali Erzincanlı, Kahraman Tazeoğlu gibi isimler Yıldırımlılar ile Cazibe Merkezi'nde buluşacak" dedi.
BİZE ULAŞIN