Darıca Atık Toplama Merkezi hizmete girdi

Darıca Katı Atık Toplama Merkezi törenle hizmete girdi. Belediye Başkanı Karabacak, vatandaşların atıklarını bu tesise teslim etmelerini istedi

Darıca Atık Toplama Merkezi hizmete girdi
Darıca Belediyesi Temizlik Müdürlüğü bünyesinde inşası tamamlanan Katı Atık Toplama Merkezi düzenlenen törenle hizmete girdi. Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Aydoğdu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, AK Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, meclis üyeleri, muhtarlar ve ilçe protokolünün katılımıyla açılan tesisler Osmangazi Mahallesi'nde 13 dönüm arazi üzerine inşa edildi.

'ATIK MADDELERİ GETİRİN'
Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Katı Atık Toplama Merkezi'nin çevreye verdikleri önemi göstermesi açısından önemli olduğuna vurgu yaptı. Başkan Karabacak, "Bugün burada yaklaşık on dönümlük alanda inşasını tamamladığımız ve toplamda 2 bin 250 metrekare inşaat alanına sahip bu tesisler ilçemiz adına önemli bir kazanım olarak karşımızda duruyor. Artık Darıca'daki katı atıklar burada ayrıştırılarak geri dönüşüme kazandırılacak. Gelecek nesillerimize temiz ve yaşanabilir bir çevre bırakma adına Avrupa Birliği normlarına uygun olarak inşasını tamamladığımız bu tesisler bölgemizde örnek nitelikte. Vatandaşlarımızın kullanmadığı mobilyadan elektroniğe, inşaat atığından beyaz eşyaya, oyuncaktan cam atıklara kadar birçok atık madde kaynağında toplanarak ayrıştırma işlemine tabi tutulacak. Bu noktada vatandaşlarımıza da çok iş düşüyor. Ellerindeki atık maddeleri bizlerle irtibata geçerek bu tesislerimizde değerlendirilmek üzere bizlere teslim etmelerini bekliyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN