İftar sofrasına sürpriz konuk

Yıldız çifti, komşuları için verdikleri iftar yemeğinde büyük bir sürpriz yaşadı. Osmangazi Belediye Başkanı Dündar da ailesiyle iftar sofrasına konuk oldu

İftar sofrasına sürpriz konuk
Ramazan ayı boyunca iftar ve sahur programlarına katılarak vatandaşlarla birlikte iftar yapan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Alaaddin Mahallesi Alaaddin sokakta yaşayan mahalle sakinlerinden Muzaffer ve Hatice Yıldız çiftinin komşuları için verdiği iftar sofrasına konuk oldu. Eşi ve kızı ile birlikte katıldığı iftar öncesi, 90 yaşındaki Emine Yıldız'ın elini öpüp sohbet eden Başkan Dündar, kendisine sağlık ve sıhhat diledi. Okunan Kuran-ı Kerim ve yapılan duaların ardından Başkan Dündar, Emine Teyze ve komşuları ile birlikte iftar açtı.

"BİRLİK VE BERABERLİK AYI"
İftar yemeğinin ardından kısa bir teşekkür konuşması yapan Başkan Dündar, ramazanda dayanışma ve yardımlaşma duygularının pekiştiğini söyledi. Her türlü kötülüklerin son bulup birlik, beraberlik ve huzur içerisinde bir yaşam dileğinde bulunan Başkan Dündar, "Ramazan ayı boyunca, evleri ziyaret edip vatandaşlarımızla birlikte iftar açıyoruz. Yapmış olduğumuz ev ziyareti ve iftarlarda mahalle halkıyla bir arada olma, karşılıklı sohbet etme imkânı buluyoruz. Komşuların bir araya gelip birlikte iftar açması, aslında mahalle kültürümüze uygun bir gelenek. Bunu da yaşamış ve yaşatmış oluyoruz" dedi. Komşularıyla birlikte evinin bahçesindeki iftara ev sahipliği yapan Muzaffer Yıldız da, kendileri ile aynı sofrayı paylaşan Başkan Dündar'a teşekkür etti.
BİZE ULAŞIN