Kaymakam’dan duygulandıran jest

Kaymakam’dan duygulandıran jest
Balıkesir'e bağlı Bandırma ilçesinde göreve başlayan Kaymakam Tuncay Sonel, ilk iş olarak ilçedeki yetim ve öksüz çocukların tespit edilmesi talimatını verdi. Birkaç ay süren çalışma sonrası önüne gelen 486 kişilik listedeki yetim ve öksüz çocuklara tek tek mektup yazan Kaymakam Sonel, mektubunun sonunda çocuklara "Baban hayatta olsaydı, ondan ne isterdin" diye bir soru yöneltti. Bu soruya laptop, kumandalı araba gibi isteklerle cevap veren çocukları evlerinde ziyaret eden kaymakam onların istediklerini bizzat teslim ederek yüzlerini güldürdü.

HEDİYELERİ KENDİSİ GÖTÜRDÜ
Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel, ilk görev yeri olan Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde 656 yetim ve öksüz çocuğa ulaştı. İkinci görev yeri olan Trabzon'un Of ilçesinde 212, Seydişehir'de 283 ve şu andaki görev yeri olan Bandırma'da da 486 yetim ve öksüz çocuğa ulaştı. Gelen mektupları tek tek okuyan Sonel, hayırseverlerin de desteği ile alınan hediyeleri Müftü, Emniyet Müdürü, Jandarma Komutanı, Sağlık Ekibi, Daire Amirleri,Vakıf personeli, hayırseverler ile birlikte çocukların evlerine götürdü.

ÇOCUKLAR 'AMCA' DİYOR
"Sevgili Kaymakamım, Kaymakam Baba, Kaymakam Amca" diye başlayan mektuplarda beklentilerini sıralayan çocukların, kimi bilgisayar, kimi genç odası, kimi pembe laptop, kimi cep telefonu, kimi yavru köpek, kimi paten isteğinde bulundu. Bazı çocuklar da "Bayramlık almaya annemle gitmek isterdim" dedi. "Babam ile pastaneye oradan da sinemaya gitmek isterdim" diyen, "Kaymakam Amca bir çift mont ve bot ihtiyacım var bütçenizi bilmiyorum ama alsanız da almasanız da canınız sağolsun" diyen çocuklar da oldu. Çocuklardan gelen istekler karşısında duygularını dile getiren Kaymakam Sonel, Yetim ve Öksüz çocuklardan gelen mektupları okurken bazen hüzünlendiğini bazen de tebessüm ettiğini belirterek, "Yol yaparız, bina da yaparız ama siz eğer en uzak köy ya da mahalledeki yetim ve öksüzü unutursanız ona sahip çıkmazsanız yaptığınız diğer işlerin hiçbir önemi yoktur" dedi.
BİZE ULAŞIN