Sukaypark’ta anlamlı turnuva

Bursa Sukaypark’ta Demokrasi Şehitleri anısına wakeboard (sukayağı) yarışması düzenlendi. Yoğun ilgi gören yarışmada nefes kesen görüntüler ortaya çıktı

Sukaypark’ta anlamlı turnuva
Osmangazi Belediyesi tarafından, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri anısına düzenlenen wakeboard yarışması sona erdi. 3 kategoride gerçekleştirilen ve toplam 47 sporcunun mücadele ettiği final müsabakalarında dereceye giren sporculara ödüllerini, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar verdi. "15 Temmuz Osmangazi Belediyesi Wakeboard Etkinliği"i 18 yaş altı, open ve master olmak üzere 3 farklı kategoride gerçekleşti. Yarışmaya Bursa Samsun, Antalya, Kocaeli ve Türkiye'nin farklı illerinden toplam 67 sporcu katıldı. İlk gün gerçekleştirilen eleme müsabakalarının ardından 47 sporcu finallerde mücadele etmeye hak kazandı. Finalde hünerlerini sergileyen bayan ve erkek sporcular, birbirinden heyecan verici hareketlere ve renkli görüntülere imza attı. Jüri üyelerinin yaptığı puanlama sonucunda 18 yaş altı erkeklerde birinci Rıdvan Ali Atmaca, 18 yaş altı bayanlarda ise biriciliği Hilal Doğan elde etti. Büyük çekişmeye sahne olan open erkekler kategorisinde Abdullah Doğuer, open bayanlar kategorisinde ise Elnur Hasovalı birinci oldi. Master erkekler kategorisinde kürsünün birinci basamağında Mert Gözüküçük yer aldı.

"REKABET BAŞARIYI GETİRİYOR"
Dereceye giren sporculara madalya ve ödüllerini takdim eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Güzel bir etkinlik oldu. Final mücadelelerinde sporcular arasında kıyasıya rekabet yaşa nırken ortaya da çok güzel akrobatik hareketler çıktı. Rekabet beraberinde başarıyı getiriyor" dedi.
BİZE ULAŞIN