Bursaspor’a tahkİm’den skandal karar

Bursaspor kulübünün, Gaziantepspor maçında kırmızı kart gören Erdem Özgenç ile ilgili Tahkim Kurulu’na yaptığı itiraz reddedildi

Bursaspor’a tahkİm’den skandal karar
Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Gaziantepspor karşılaşmasının hakemi Tolga Özkalfa'nın Bursasporlu futbolcu Erdem Özgenç'e 45+2'nci dakikada verdiği kırmızı kart cezasına yapılan itirazı kabul etmemişti. Toplanan Tahkim Kurulu'ndan da Bursaspor'a kötü haber geldi. Kurul, yapılan itirazı reddetti.

ELİNE DEĞİL GÖĞSÜNE ÇARPTI
Oysaki televizyon görüntüleri pozisyonda direkten gelen topun Erdem Özgenç'in göğsüne çarptıktan sonra uzaklaştığını kanıtlamıştı. Özkalfa bu pozisyonda Erdem Özgenç'e direkt kırmızı kart göstermiş, Bursaspor aleyhine de penaltı kararı vermişti. Tahkim Kurulu'nun Erdem Özgenç ile verdiği karar şöyle: "Bursaspor Kulübü'nün sporcusu Erdem Özgenç'in PFDK'nın 06.10.2016 tarihli ve E.2016-2017/178, K.2016-2017/214 sayılı kararına itirazı incelendi. İtirazın süresinde olduğu, gerekli harcın yatırıldığı görüldü. Yapılan müzakere neticesinde; PFDK'ca, Bursaspor Kulübü sporcusu Erdem Özgenç'in, müsabakada görmüş olduğu kırmızı kartın ve cezai uygulamaların kaldırılmasına ilişkin talebinin FDT'nin 86/2. ve 86/3. maddeleri uyarınca reddine karar verilmesinde usul ve esasa bir aykırılık olmadığı anlaşılmakla başvurunun reddine, kararın onanmasına oybirliği ile karar verilmiştir."
BİZE ULAŞIN