Kadın girişimciler fırsatları değerlendirdi

BTSO çatısı altında faaliyetlerine devam eden TOBB Bursa Kadın Girişimciler Kurulu, kadınların ekonomide daha fazla söz sahibi olmaları adına çalışmalarını sürdürülüyor

Kadın girişimciler fırsatları değerlendirdi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Bursa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir, Bursa İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde düzenlenen 'Bursa'da Kadın Toplantısı'na katıldı. Toplantıya Özdemir'in yanı sıra AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun, Bursa İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Ceylan ile Bursa'daki diğer kurum ve kuruluşların temsilcileri de katıldı.

KADINLARA ÇOK İŞ DÜŞÜYOR
Toplantıda söz alan Özdemir, ülke nüfusunun yarısını oluşturan kadınların toplumların ilerlemesinde öncü bir rol üstlendiğini belirterek, "Tarih, turizm, ticaret ve sanayi şehri Bursa'mız, ekolojik yapısının getirdiği önemli avantajlara da sahip. Kadınlar bu avantajları ne ölçüde kullanabiliyor? Bursa'mızda geçmişte üretilen tarım ürünlerini yeniden canlandırmamız gerekiyor. Burada kadınlarımıza büyük iş düşüyor" dedi. Özdemir, hem üretim hem de tüketim biçimlerinde kadının tarımdaki emeğinin yoğunluğunun hiç değişmeden artarak sürdürdüğünü dile getirerek "Sanayi toplumuna geçmiş olsak bile tarımsal üretim sürecinde, ailenin ve toplumun beslenmesinden sorumlu sayılan kadınlar, tohumun saklanmasından ürünlerin yetiştirilmesine, hasattan, ürünün sofraya ulaşımına kadar farklı dönemlerde ve farklı coğrafyalarda en önemli rolü üstlenmektedir. Bu kapsamda geçmişten gelen bu becerimizi kullanarak tarımsal sistemin sürdürülmesini sağlamalıyız. Devletimizin tarım alanında önemli teşvikleri var. Kadın girişimcilerimiz, ülkemiz açısından son derece önemli fırsatlar taşıyor" dedi.

AK PARTİLİ KARABURUN'DAN DESTEK SÖZÜ
KGK Başkanı Özdemir, kadınların iş hayatında daha fazla yer alabilmeleri adına çocuk bakım hizmetleri ve kreşlerin geliştirilmesi, girişimciler için teşviklerin arttırılması ve üreten kadınların ürünlerini daha kolay pazarlayabilmeleri konusunda AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun'dan destek istedi. Karaburun da kadın girişimcilerin desteklenmesi noktasında elinden gelen çabayı göstereceğini ifade etti.

BİZE ULAŞIN