Kış şenliği kaçmaz

Büyükşehir Bursalıları Uludağ’la buluşturuyor. Dün başlayan kış şenliği bugün de sürecek. Gidişdönüş teleferik bileti, sucuk ekmek, salep, çay ve sınırsız eğlencenin bileti 40 liradan satılacak

Kış şenliği kaçmaz
Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursalıların yüksek fiyatlar nedeniyle Uludağ'dan yararlanamadığı eleştirileri üzerine herkesin yararlanabileceği bir kış şenliği düzenliyor. İlki 28-29 Ocak tarihinde düzenlenen kış şenliği kapsamında gidiş dönüş teleferik bileti, sucuk ekmek, salep, çay fiyatı 40 lira olarak belirlendi. Bursalıların Uludağ'da bütünleşmesini sağlamak, öğrencilerin unutmayacakları bir sömestr tatili geçirmesini hedefleyen Büyükşehir Belediyesi'nin kış şenliğinde, dağ bisikleti, atlı kızak yarışı, geleneksel kızak yarışı, zipline, snow tubing gibi eğlenceler ücretsiz sunulacak. Şenliğe gitmek isteyenler teleferik ve diğer etkinlik biletlerini Bursa Kültür AŞ'nin www.bursakultur.com adresinden temin edebilecek.

SÖMESTR GELENEĞİ
Öğrenci bileti 30 liradan, normal biletler 40 liradan satılırken, 0-6 yaş çocuklar ise teleferikten ücretsiz yararlanacak. Şenlik biletinin içerisinde teleferik gidiş dönüş ulaşım hizmetinin yanısıra, sucuk ekmek ve içecek, salep ve sıcak çay olacak. Kış şenliğine katılacaklar için kafeterya sıcak mekan ve sosyal tesisler de ücretsiz hizmet verecek. Bursa Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, "Uludağ'ın belirli bir kesime hitap ettiği eleştirileri vardı. 2 gün de olsa sömestr tatilinde Bursalılar çocuklarıyla güzel bir hafta sonu geçirecekler. Bu şenliği geleneksel hale getireceğiz" dedi.
BİZE ULAŞIN