Mesut’un bisikletli küreme aracı

Nebihocalar köyünde yaşayan 9 yaşındaki mucit Mesut Uzun, kendi yaptığı tahtadan kar bıçağını bisikletine bağladı. Mesut, hem kar kürüdü hem eğelendi

Mesut’un bisikletli küreme aracı
İzmit'te bağlı 90 hanelik Nebihocalar köyünde yaşayan 9 yaşındaki Mesut Uzun, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin karla mücadele ekiplerinden esinlenerek yaptığı ve bisikletine monte ettiği tahtadan kar küreme aracıyla hem eğlendi, hem de karla mücadeleye destek oldu. Minik mucit Mesut'un dayısı olan köy muhtarı Beytullah Tekerli ise yine Kocaeli Büyükşehir'in verdiği kar bıçağını traktörüne takarak köyünün yolunu temizleyen ekiplere yardım etti. Dayısına özenen Mesut ile muhtar Beytullah Tekerli, yoğun kar yağışına aldırış etmeden dayı-yeğen Büyükşehir ekipleriyle birlikte köy yollarını açık tuttu.

TAHTADAN KAR BIÇAĞI YAPTI
Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan kar bıçağı ile köy muhtarı Beytullah Tekerli de yollarının açık kalmasını sağlıyor. 9 yaşındaki yeğeni Mesut Uzun ise dayısından gördüğü bu hizmeti, bisikletine monte ettiği, tahtadan kar bıçağı ile yapıyor. 3. sınıf öğrencisi Mesut, kendi başına yaptığı tahta kar bıçağı ile bir yandan oyun oynarken, bir yandan da kar küremeye yardım etti. Çevresinden gördüğü alet ve cihazları gözlemleyerek elindeki malzemelerle yapmayı sevdiğini söyleyen Mesut, "Bir tahtayı birkaç parçaya böldüm. Tahtaları işaretlediğim noktalardan delip birleştirdim. Daha sonra kar küreme aracını hareket ettirmek için bir ip yerleştirdim. Ardından bisikletime monte ettim" dedi.
BİZE ULAŞIN