İngölspor’a büyük destek

Bursa Büyükşehir Belediyesi, İnegölspor’a süper lig takımlarını kıskandıracak seviyede bir spor kompleksi kazandırmak için düğmeye bastı

İngölspor’a büyük destek
Yaklaşık 15 milyon TL'ye mal olacak tesislerde sentetik çim futbol sahası, doğal çim futbol sahası, halı saha, soyunma odaları, yemekhane, havuz, konaklama birimleri ve otopark bulunacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, spora ve sporcuya destek kapsamında daha önce merkezde yaptıkları çalışmaları merkeze sonradan bağlanan ilçelerde de hız kesmeden sürdürdüklerini söyledi. Merkeze sonradan bağlanan 10 yeni ilçede spor yatırımlarına hız veren Büyükşehir Belediyesi, daha önce bir takım otobüsü hediye ettiği İnegölspor'a şimdi de süper lig kulüplerini kıskandıracak donanıma sahip tesisler kazandırıyor. Spor Toto 2'lig'de mücadele eden İnegölspor için Baykoca Mahallesi'nde 37 bin 400 metrekare inşaat alanına sahip tesislerde 1 adet sentetik çim futbol sahası, 1 adet doğal çim futbol sahası, 1 adet halı saha ve soyunma odaları, yemekhane, havuz, konaklama birimleri ve 42 araçlık otopark bulunacak. Yaklaşık 15 milyon TL'ye mal olması beklenen modern tesislerin temeli Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İnegöl Kaymakamı Ali Akça, AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun ve çok sayıda davetlinin katıldığı törenle atıldı.

İNEGÖLSPOR'A BÜYÜK GÜÇ KATACAK
Sağlıklı gençlik ve sağlıklı gelecek hedefi doğrultusunda spor yatırımlarına büyük önem verdiklerini ve yüzlerce spor tesisini Bursa'ya kazandırdıklarını hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, merkeze yeni bağlanan tüm ilçelerde de bu yatırımları hız kesmeden sürdürdüklerini vurguladı. Başkan Altepe, "İnegölspor'a önemli bir tesis kazandırıyoruz. Uzun yılların beklentisiydi. İnegöl Belediyemizin yer tahsisinin ardından çalışmaları başlattık. Bir yıl içinde de bitirmeyi hedefliyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN