Misi bisikletle dünyaya açılacak

Misi köyünden Gölyazı’ya kadar uzanan 300 kilometrelik yolu bisiklet kullanımı için de uygun hale getiren Nilüfer Belediyesi, 90 bisikletçinin katılımı ile Mysia Yolları Bisiklet Çalıştayı düzenledi

Misi bisikletle dünyaya açılacak

Nilüfer Belediyesi tarafından Bursa'ya kazandırılan Mysia Yolları'nın daha geniş kitleler tarafından tanınması amacıyla çalıştay düzenlendi. Belediyenin ev sahipliğinde gerçekleşen ve iki gün süren Mysia Yolları Bisiklet Çalıştayı'na, Türkiye'de ilgi gören projeler üreten bisiklet grupları ve dernekleri, bu alanda yazılar yazan blog yazarları ile doğa sporları alanında faaliyet gösteren derneklerden temsilciler katıldı. Bisikleti hayata daha fazla katmak için çalışma yürüttüklerini belirten Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey "Bisiklet kullanımını özendirmek için her yıl 'En Çalışkan Kim?' projesiyle 500 başarılı öğrencimize bisiklet dağıtıyoruz. Bisikletle ilgili uluslararası katılımlı yarışmalar düzenliyor, organizasyonlarda yer alıyoruz" dedi.

'YURTDIŞINDA TANITALIM'
Çalıştayla birlikte Mysia Yolları'nı bir adım daha ileri götürmeyi amaçladıklarını ifade eden Başkan Mustafa Bozbey şöyle konuştu: "Mysia Yolları iki tarihi bölgeyi birbirine bağlıyor. Misi'den Gölyazı'ya kadar uzanan 300 kilometre civarında bir yoldan söz ediyoruz ve işaretlemelerle bu yolu, yürüyüşün yanı sıra bisiklet kullanımı için de uygun hale getirdik. Önümüzdeki yıllarda uluslararası bisikletçilerin de burada düzenlenecek turlara katılmalarını arzu ediyoruz. Hem Türkiye'de hem de yurtdışında daha fazla tanıtılmasını hedefliyoruz." Başkan Bozbey "Bu konuda sizlerin destekleri, fikir ve önerileri bizim için çok önemli. Sizin de saha ziyaretlerinizde Mysia Yolları'ndan etkilendiğinize inanıyorum. Bu alanın daha geniş kitleler tarafından tanınmasını sağlayacağınıza şüphem yok" diye konuştu. Bisiklet gönüllüleri de yaptıkları sunumlarda hem katıldıkları turlardan örnekler verdi hem de benzer bisiklet rotaları hakkında bilgiler paylaştı.

BİZE ULAŞIN