BTSO istihdam bürolarıyla seferberliğe liderlik yapacak

BTSO istihdam bürolarıyla seferberliğe liderlik yapacak

BTSO tarafından istihdam seferberliğine destek olmak amacıyla kentin 3 ayrı bölgesine kurulacak olan istihdam ofisleri için imzalar atıldı

Bursa'nın istihdam hedefine ulaşmasında kilit bir rol üstlenecek olan istihdam ofisleri protokolü Bursa Valisi İzzettin Küçük'ün de katılımıyla BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ile İŞ-KUR Bursa İl Müdürü Feyzullah Eren Türkmen arasında imzalandı. BTSO'nun Organize Sanayi Bölgesi'nde yer alan ana hizmet binası ile Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Yerleşkesi binası ve Altıparmak ek hizmet binasında açılacak istihdam ofislerinde görevlendirilecek olan 'İş ve Meslek Danışmanları' bu merkezlerde İŞ-KUR hizmetlerine erişim, danışmanlık ve bilgilendirme hizmetleri verecek. Üyelerinin yatırım ve istihdamlarında destek olacak çok özel bir kredi paketini de Bursa iş dünyasının kullanımına sunmak için çalışmalarını sürdüren BTSO, istihdam seferberliği hedeflerine ulaşma noktasında önemli bir adım daha atmış oldu.

İŞ ARAYAN İŞVERENLE BULUŞACAK
Bursa iş dünyasının katkısı ve seferberlik ruhuyla tüm iş dünyasının istihdamı artırmak için çalışmaya devam ettiğini dile getiren Başkan İbrahim Burkay, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı bu istihdam seferberliğine Bursa iş dünyamız yüksek düzeyde katkı sağlıyor. Geçtiğimiz ay düzenlediğimiz İstihdam Şurası'nda Bursa iş dünyası olarak koyduğumuz istihdam hedefine emin adımlarla yaklaşıyoruz. Ofislerimizde işveren ile iş arayanları aynı platformda buluşturacağız. İş dünyamızın destekleriyle Bursa, istihdam konusunda artan bir performans göstermeye devam ediyor" dedi.
Bursa Valisi İzzettin Küçük ise, İstihdam Seferberliği'nde Bursa iş dünyasının üzerine düşen görevi en iyi şekilde yaptığını vurguladı. Küçük "İstihdam seferberliğine güç veren BTSO'ya ve İŞ-KUR'a yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ederim" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN