FETÖ davaları için hazırlanan salon tamamlandı

FETÖ davaları için hazırlanan salon tamamlandı

Yalova'da 21 Mart'ta başlayacak olan FETÖ davaları için Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü'nde hazırlanan duruşma salonu tamamlandı

Yalova'da 21 Mart Salı günü sabah saat 10.00'da görülmeye başlayacak olan FETÖ davaları için özel bir duruşma salonu hazırlandı. Ana Dosya'nın 15 Temmuz öncesine dayandığı bildirilen davalarda sanıklar hakkında 5 yıl ile 22 buçuk yıl arasında hapis cezası isteniyor.
Hazırlanan duruşma salonunda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yalova Cumhuriyet Savcısı Yıldırım Özgür, bugüne kadar Yalova'da FETÖ soruşturmaları kapsamında 498 kişi hakkında işlem yapıldığını dile getirdi. 185 tutuklunun yanı sıra 16 kişinin de gözaltında bulunduğu kaydeden Özgür, Yalova Hava Meydan Komutanlığı'ndaki askerlerin yargılama sürecinin, eylemlerin gerçekleştirildiği İstanbul'da yapılacağını söyledi. Duruşma süresinin savunmalara göre değişebileceğini kaydeden Cumhuriyet Savcısı Özgür, İlk duruşmaların tahminen iki hafta içinde tamamlanabileceğini söyledi. Özgür görülecek olan duruşmalarda Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) uygulanacağını belirtti.
BİZE ULAŞIN