Savaş mağduru kadınlar buluştu

Bosnalı savaş mağduru kadınlar, Osmangazi Belediyesi’nin katkılarıyla Bursa Balkan Kadınlar Derneği’nin düzenlediği programda bir araya gelme fırsatı buldu

Savaş mağduru kadınlar buluştu
Osmangazi Belediyesi Ördekli Kültür Merkezi'nde düzenlenen '2'nci Uluslararası Kadın ile Barış Projesi' sempozyumuna Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Albayrak, Nilüfer Belediye Başkan Vekili Berna Hacer Bilici, İlçe Başkanları, Meclis Üyeleri, muhtarlar, dernek başkanları, Bosna Hersek'ten gelen misafirler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Sempozyumun moderatörlüğünü Araştırmacı Yazar Hamza Yavuz yaptı. Sempozyum öncesinde konuşma yapan Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Albayrak, "Bosna, rahmetli Aliyev İzzet Begoviç'in Türkiye'ye bir mirası ve emanetidir. 25 yıl önce sizlerin çekmiş olduğu zulmü, Türkler olarak en derinden hisseden biziz. Yine dünyada 5 yıldan beri süren bir zulüm var. Suriye'deki savaşta en çok mağdur olan kadınlar ve çocuklar. Dolayısıyla bu geceki konu, çok anlamlı ve buradaki kadınların uluslararası barışa sağladığı destek de çok önemli" dedi.

KADINLAR ÜRETİME KAZANDIRILACAK
Bursa Balkan Kadınlar Derneği Başkanı Hayriye Kosova, savaş mağduru kadınların sorunları ve projeler ile çözüm yollarını anlattı. Kosova, "Bosna Hersek'ten gelen 50 kadın misafirimiz ile savaş mağduru kadınlarının sosyo ekonomik projeleri ile üretime kazandırmaya amaçladık. Bosna'ya BALKADER Bursa olarak sahip çıkıyoruz. Destek veren Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'a teşekkür ederiz" dedi.
BİZE ULAŞIN