Türkiye’nin belgelendirme merkezi: MESYEB

Meslek standartlarının yükseltilmesi amacıyla hayata geçirilen belgelendirme merkezi BTSO MESYEB, yurdun birçok bölgesinden, birçok farklı meslekte belgelendirme yapan en kapsamlı merkez konumuna geldi

Türkiye’nin belgelendirme merkezi: MESYEB
Türkiye'nin kapsam bakımından en büyük sınav ve belgelendirme merkezi olan BTSO MESYEB'de asansör sektöründeki meslekler ile ilgili Mesleki Yeterlilik Belgesi için sınavlar başladı. Tüm Türkiye'de bu sektörde çalışanların sınav işlemlerini yapmaya hazırlanan MESYEB, farklı illerden gelen çalışanlara bir günlük ücretsiz konaklama ve sınav ücretini kredi kartı ile ödeme gibi imkânlar sunuyor. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından mesleklerin standartlarını uluslararası seviyelere taşımak amacıyla hayata geçirilen mesleki yeterlilik sınav ve belgelendirme merkezi MESYEB kısa sürede 64 ayrı meslekte belgelendirme yapan Türkiye'nin en kapsamlı merkezi konumuna yükseldi. İnşaat, otomotiv, metal ve enerji sektörlerinde belgelendirme hizmetlerine devam eden MESYEB, Ankara Sanayi Odası (ASO) 2'nci ve 3'ncü OSB METES ile işbirliği kapsamında asansör sektöründe de sınavlara başladı. MESYEB'in Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (DOSAB) kompleksinde kurulan sınav alanında gerçekleştirilen sınavlarda asansör bakım onarımcıları 3'ncü ve 4'üncü seviye belgelendirme sınavlarından geçirildi. 2 grup halinde devam eden ilk sınav, aralarında 3 uzmanın bulunduğu ekiplerin gözetiminde gerçekleştirildi.

BURSA PİLOT İL SEÇİLDİ
MESYEB'in Türkiye'de asansör sektöründeki en kapsamlı sınav merkezine sahip olduğunu hatırlatan MESYEB Genel Müdürü Ramazan Karakök, "ASO 2'nci ve 3'üncü OSB METES ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği ile Türkiye'de asansör sektöründe çalışan tüm işçilerin sınav işlemlerini BTSO MESYEB'de gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bu anlamda Bursa pilot il seçildi. Bursa Asansör Sanayicileri Derneği (BURSAD) ile koordineli olarak Bursa'daki asansör mesleklerinde faaliyet gösteren elemanların sınav işlemlerini gerçekleştireceğiz" dedi.
BİZE ULAŞIN