Bursa tarihi bir güne tanıklık etti

Bursa’da yapımı tamamlanan 384 milyon TL’lik yatırımlar Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından hizmete açıldı

Bursa tarihi bir güne tanıklık etti
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından tarihi dokusu korunarak gerçek bir meydana dönüştürülen Atatürk Stadyumu 5 Nisan'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ağırladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, mitingde hem referandum sürecini değerlendirdi, hem de Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 384 milyon TL'lik yatırımları hizmete açtı.

YEŞİL ALAN KALACAK
Atatürk Stadyum alanında on binlere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa'da yapılan yatırımları anlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yeni stadyum, örnek bir stadyum oldu. Biz söz verdik mi yaparız. Burası da inşallah Yeşil Bursa'ya yakışır bir yer olacak, takipçisiyiz. Bu meydan söz verdiğimiz gibi yeşil alan olacak. Pikniğinizi de burada yaparsınız artık" dedi. "Bursa'da nasıl ecdadın eserleriyle gurur duyuyorsak, bugün yapılan eserlerle de gurur duyacağız" diyen Erdoğan "Türkiye büyüdükçe Bursa büyüyecek, Bursa büyüdükçe Türkiye büyüyecek. 16 Nisan'da evet diyerek Türkiye'nin de Bursa'nın da önünü açacağız" diye konuştu. Erdoğan Bursa'ya devasa büyüklükte muhteşem bir cami kazandırılacağını müjdesini verdi.

YATIRIMLARI TAKİP EDECEĞİZ
Erdoğan "Geçtiğimiz 14 yılda Bursa'ya 29 katrilyon değerinde yatırım yapıldı. Şehrimizin her anlamda çehresini değiştirdik. Biz sadece Mevla'mızın önünde rükuda secdede eğildik. Zira bize eğilmek yakışmaz" dedi. Bursa'da 1355 yataklı şehir hastanesinin kaba inşaatın yüzde 75'inin gelecek yıl biteceğini belirten Erdoğan şöyle devam etti: "İnşallah Bursa'da raylı sistemler de bir an önce bitecek, hükümet olarak destek vereceğiz. Bursa ile Bilecik yolu tamamlanınca Ankara'ya da Konya'ya da 2 saat civarında ulaşılacak. Bursa'nın da kapsamında olduğu Marmara Girişim Projesi ile bölgeyi sulama ve içme suyu tesislerine ulaştırmayı hedefliyoruz. Dış ticaret merkezlerinden olan Bursa'yı geliştirmek için gereken yatırımları yapıyoruz. Otomotiv sanayinde faaliyet gösteren firmalar yeni yatırımlarla sürekli kapasite artırıyorlar. Bursa'ya büyüklüğüne yakışır yeni adliye ve bölge adalet mahkemelerini kazandırıyoruz." Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu da yaptığı konuşmada Bursa'da güçlü bir evet için çalışılacağını belirterek, Bursa'nın Türkiye'nin istikrarına evet diyeceğini söyledi.

ALTEPE: MEYDANDAKİ İLK MİTİNGİMİZDE COŞKUMUZ BÜYÜK
Başkan Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımlarının hizmete açılmasından dolayı sevinç duyduklarını söyledi. Başkan Altepe, "Bursa'da tarihi günlerden birine tanıklık ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı Bursa'da ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yeni meydan, eski stadyum alanında böyle güzel bir mitingde buluşmuş olmaktan onur duyuyoruz. Bu buluşma, Bursa için ekstra anlam taşıyor. Çünkü Büyükşehir Belediyesi tarafından kentimize kazandırdığımız ilk gerçek meydan, Atatürk Stadyumu Meydanı'nda yapılan ilk etkinlik oluyor. Bursa'ya yakışır bir eser bu. Bu nedenle coşkumuz büyük" görüşünü dile getirdi.
BİZE ULAŞIN