Bursaspor’un durumu içler acısı

Yeşil-Beyazlılar, sezonun ilk yarısnda 19 puan topladığı rakipleri karşısında ikinci yarı ise sadece 5 puan çıkarabildi

Bursaspor’un durumu içler acısı
Konyaspor mağlubiyetiyle taraftarını iyiden iyiye yenilgiye alıştıran Bursaspor, ne oldu da bu duruma düştü. Yeşil Beyazlılar sezonun ilk yarısında 19 puan topladığı rakipleri karşısında şimdi nasıl oluyor da sadece 5 puan çıkarabiliyor? Bursaspor, ligin 26. haftasında aldığı Konyaspor mağlubiyetinin ardından iyice oyundan düştü. Yeşil Beyazlı takım deplasmanda aldığı bu yenilgi ile birlikte son 11 haftada sadece 5 puan toplayabildi ve taraftarını iyiden iyiye mağlubiyete alıştırdı. Bursaspor, çok uzun zaman önce değil, bu sezonun ilk yarısında, birçoğunu dize getirdiği rakiplerinden nasıl oldu da puan çıkaramaz hale geldi ve böylesine düşüş yaşadı?

14 PUANLIK FARK NE?
Hamza Hamzaoğlu yönetiminde büyük eleştiriler alan Yeşil Beyazlı takım, sezonun ilk yarısında çıktığı 9 maçta 19 puan toplarken, aynı takım sezonun ikinci yarısında aynı rakiplere karşı sadece 5 puan elde edebildi. Bursaspor taraftarı aradaki 14 puanlık farkın nedenini ararken, Yeşil Beyazlı yönetimin eli kolu bağlandı. İlk yarıda oyun olarak tatmin etmeyen ancak kazanmasını bilen Yeşil Beyazlı takımın şimdiki durumu ise içler acısı...

OYSA AVRUPA ŞANSI VARDI
Bursaspor, sezonun ilk yarısında göstermiş olduğu performansın aynısın ikinci yarıya da yansıtsaydı ne olurdu? 32 puanı bulunan Yeşil Beyazlı takımın puanı 46'ya çıkardı. Bu da şu demek oluyor; Bursaspor, son 8 haftaya Avrupa kupaları hedefiyle girer, Timsah Arena ve kasa da dolardı. Şu anda ise Bursaspor hakkında en çok muhabbetin döndüğü yerlerde dahi sessizlik hakim.
BİZE ULAŞIN