Gölyazı’da tekne keyfi başlıyor

Nilüfer Belediyesi Gölkuşu adını verdiği özel yapım tekne ile Gölyazı’da tekne turları başlatıyor. Göl şartlarına uygun olarak yapılan 20 kişilik tekne ile vatandaşlar doğanın tadını çıkarabilecek

Gölyazı’da tekne keyfi başlıyor
Tarihi geçmişi ve doğal güzellikleriyle ünlü Gölyazı'yı turizm merkezi yapmak için çalışmalar yürüten Nilüfer Belediyesi önemli bir projeyi daha başlatıyor. Gölyazı'yı görmeye gidenler 'Gölkuşu' adı verilen tekne ile gezinti yapabilecek. Gölyazı'daki altyapı çalışmaları nedeniyle bir yıldır Nilüfer Belediyesi'nin Alaaddinbey Hizmet Binası'ndaki garajda bekletilen tekne, vinçle TIR'a yüklenerek, yaklaşık 3 saatte Gölyazı'ya götürüldü. Dikkatli bir çalışma sonucunda 15 metre uzunluğundaki 20 kişilik tur teknesi suya indirildi. Gölyazı için yeni bir projeyi daha hayata geçirmenin heyecanını yaşadıklarını söyleyen Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, "Gölyazı'ya gelen konuklarımız rahatlıkla ister Gölyazı halkının açık tekneleriyle, isterlerse de Nilüfer Belediyesi'nin kapalı 'Gölkuşu' isimli teknesiyle gölün keyfini çıkarabilecekler" dedi.

AMACIMIZ GÜVENLİ TUR
Gölyazı'da turizmin gelişmesi amacıyla önemli çalışmalar yaptıklarını söyleyen Başkan Bozbey, Gölkuşu ile gölde güvenli tekne turları yapılacağını belirtti. Bozbey, "Nilüfer Belediyesi olarak 20 kişilik bir tekne yaptırdık. Bu tekne göl şartlarına uygun bir tekne. Kapalı, her türlü güvenlik önlemi alındı. Çünkü biz bunu önemsiyoruz. Vatandaşlarımızın güvenli seyahati ve gölün keyfini çıkarmaları bizim için çok önemli" dedi.
BİZE ULAŞIN