Günde 22 bin metreküp beton

Güney Marmara’nın beton ihtiyacının yüzde 50’sini karşılayan Bursa Beton, 30’uncu yılında tecrübesiyle büyümeye devam ediyor. Bursa beton geçen yıl 277 milyon TL ciroya ulaştı. Şirket, günde 22 bin metreküp beton üretiyor

Günde 22 bin metreküp beton
Bursa, Yalova, Kütahya, Edremit ve Bandırma'da toplam 22 santralde günlük 20 bin metreküpün üzerinde beton üretim kapasitesiyle faaliyet gösteren Bursa Beton, 2016 yılında 277 milyon TL ciro ve aynı yıl 14 milyon TL yatırım gerçekleştirerek hem büyümeye hem de ülke ekonomisine değer katmaya devam ediyor.

BÖLGEDE AKLA GELEN İLK MARKA
Beton sektöründe bine yakın tesis, 300'ün üzerinde firmanın bulunduğu ülkemizde Bursa Beton ilk 5'in içerisindeki yerini koruyor. 2016 yılında 2,7 milyon metreküp satış gerçekleştiren Bursa Beton'un bulunduğu bölgelerdeki pazar payı yüzde 45' ulaşarak, bölgelerde beton denince akla gelen ilk firma konumuna geldi. Çimentoyu iştiraki olduğu Bursa Çimento'dan temin eden Bursa Beton, daha önce dışarıdan tedarik ettiği agrega ile ilgili olarak yatırımlarını sürdürüyor. 2016 yılında biri Bandırma Yeşilçomlu diğeri Bursa Kayapa Bölgesi'nde olmak üzere iki yeni agrega tesisi kuran şirket, böylece tesislerine yakın lokasyonlarda toplam üç agrega tesisinin sahibi oldu. Bursa Beton, 2017'de gelişen koşullar ve uygun lokasyonlardaki fırsatlar çerçevesinde yatırımlarını sürdürmeyi planlıyor.

YENİLENMEYE DEVAM EDECEK
Toplam 19 tesisle hizmet veren Bursa Beton'un yatırımlarını gündemdeki gelişmelerinde de şekillendirdiğini belirten firma yetkilileri, Kentsel dönüşüm projelerinin hız kazanmasıyla paralel olarak tesisleri kapasitesinin de gözden geçirildiğini ve yeterliliğin sağlandığını belirtti. Şirket yatırım ve yenilenmeye devam ediyor.
BİZE ULAŞIN